Anasayfa / Belediyeler Eylül 6, 2016 109 okunma

Uşak Belediyesi İş Başvurusu

Uşak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Uşak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ege Bölgesi’nde yer alan Uşak şehrimiz Orta Anadolu ve Batı yakalarını birbirine bağlayan Gördes-Uşak Platosu üzerine kurulu ilimizdir. Ülkemizin az nüfuslarına sahip olan şehirler arasında yer alan Uşak ilimiz günümüz modernliği kadar tarihi konuda da oldukça eski bir geçmişe dayanan özelliklere sahiptir. 2014 senesinde yapılan nüfus araştırmalarınca il bünyesinde toplamda 349.459 kişilik bir nüfus içeren Uşak, toplamda 6 ilçeye, 6 beldeye ve 256 köye sahiptir. Şehrin genel tarihi yapısına baktığımızda ise çok eski bir yerleşim dönemine ait olduğu yapılan kazı ve araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bulgularca ispatlanmıştır. Şehrin bilinen en eski ismi “Temenothytia” olarak bilinmekte olup, bu ismin dönemin Herakliler Krallığının hükümdarı olan Aristomakhos’un oğlu Temenostan alındığı belirtilmiştir.Yapılan araştırmalar neticesinde Roma İmparatorluğu döneminden kalma sikkelerin üzerinde yer alan Temenos Oikistes terimleri “Kurucu Temenos” ya da Ktistes Yazıtlar ve Temenos Tasviri olarak ta bildirilmiştir. Daha sonrasında ise Flaviopolis olarak ta adlandırılan kent birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış ve buna dayalı olarak çok sayıda isme sahip olmuştur. Birçok krallığa ev sahipliği yapan Uşak ilimiz, son olarak Osmanlı İmparatorluğunun egemenliği altına girerek günümüz Cumhuriyeti’ne miras kalmıştır. Günümüzde Uşak Belediyesi tarafından gelişime uğrayan şehir yapısı halen tarihi yapılarına zarar gelmeden çalışmaların sürdürüldüğü bir ildir. Bunun yanı sıra Uşak Belediyesi tarafından her sene farklı tarihlerde birçok kişiye istihdam sunulmaktadır.

Uşak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Uşak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Uşak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Uşak Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap