Ulus Belediyesi İş Başvurusu

Bartın Ulus Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ulus Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bartın’ın deniz görmeyen tek ilçesi olan Ulus kazası her ne kadar kıyısına deniz vurmayan bir ilçe olsa da yeşil doğa manzarası ile oldukça harika bir yapıya sahip olmaktadır. Ayrıca tarihi zenginliklerin daha çok yer aldığı bir ilçe olması ilçenin daha önemli bir konumda olmasını sağlamaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda yaşayan sayısı 21.410 kişi olmakta. Bu sayı aynı zaman’da Bartın’ın en kalabalık ilçesi olduğuna dair bir kanıt olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi M.Ö. 800 ile 2000’li yıllara kadar dayanmaktadır. Hitit İmparatorluğu tarafından ilk yerleşkenin gösterildiği topraklar daha sonrasında Gasgolar, Anadolu Selçukları ve daha birçok devlet tarafından egemenlik altına alınmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında tarımsal alanlara yönelik el verişli arazilerde zeytin üretimi gelmektedir. Halkın büyük bir kısmı zeytin üreticiliği üzerine çalışmalar sergileyerek ekonominin en iyi seviyesini yaşamaktadır. Tarımsal alana yönelik çalışmalarda ayrıca meyve ve sebze üretimi üzerine çok sayıda çeşitlilik ile üreticilik görülmektedir. Tarımın yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetler sergilemektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel yerel daimi hizmetlerini üstlenen, modern bir hale getirilmesinde katkı sağlayan ve aynı zaman’da olası bir göçün önüne geçebilmek adına birçok kişiye istihdam sunan Ulus Belediyesi bu kapsamda ilçenin genel ekonomik seyrini sürekli üst seviyede tutmaktadır.

Ulus Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ulus Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ulus Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ