Anasayfa / Belediyeler Eylül 24, 2016 41 okunma

Tutak Belediyesi İş Başvurusu

Ağrı Tutak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Tutak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ağrı ilimize ait bir ilçe olan Tutak, Murat bölümüne ait olan tipik bir Anadolu ilçesidir. Çok eski tarihlere dayanan geçmişiyle bilinen Tutak bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu dönemine ait Van Eyaletine bağlı Beyazıt Sancağı’nın bir kazasıydı. Cumhuriyet’in ilan edilmesinden 3-4 sene öncesinden 1919 yılında “ilçe” statüsüne erişmiş ve 1927 yılında ise merkezi Karaköse olmak üzere Ağrı iline bağlı bir ilçe konumuna geçmiştir. 2015 TÜİK verilerince 31.790 kişilik bir nüfusun ilçede yaşadığı ve bu insanların büyük bir kısmının tarıma yönelik faaliyet gösterdiği bilinmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe yapısı M.Ö. XV yüzyıla kadar dayanan bir coğrafya da bulunduğu görülmektedir. Yapılan kazı çalışmaları ve var olan tarihi yapılar neticesinde ele alınan ilçe bir dönemler Hurri-Mitani Krallığının yerleşkesi olarak günümüze kadar gelmekte.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçenin yapısında ise genellikle tarım ve hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetlerin var olduğunu görmekteyiz. Halkın büyük bir kısmı tarıma yönelik faaliyetler sergileyerek bu tarımsal alanlarda patates, arpa, buğday, baklagiller ve çok sayıda besin yetiştiriciliği üzerine çalışmalar sergilemektedir. Hayvan yetiştiriciliğinde iyi bir konumda olduğu ilçede turist akını da bir hayli fazla olmakta. Var olan tarihi yapıları ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler ilçenin ekonomisini iyiye götürmekte. Tüm bunların yanı sıra Tutak Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok istihdam gösterilmektedir.

Tutak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Tutak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Tutak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Tutak Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap