Anasayfa / Belediyeler Eylül 18, 2016 48 okunma

Tut Belediyesi İş Başvurusu

Adıyaman Tut Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Tut Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adıyaman iline bağlı olan Tut ilçesi halk dilinde yeşilliklerin beledisi olarak ta anılmakta olan harika manzaralara sahip bir ilçemizdir. İlçe yolu boyunca dağlık kesime sahip olan coğrafi toprak özelliği sayesinde 14 kilometre boylamında virajlı bir yola sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre yapılan araştırmalarca 10.122 kişilik az bir nüfusa sahip olmaktadır. Tarihi değeri çok eskilere dayanan ilçe merkezinin tarıma dayalı topraklara elverişli bir yapıda olmadığı için sosyo-ekonominin bozuk olmasından kaynaklı olarak gerek ülkemiz sınırlarında yer alan illere gerek ise yurtdışına göçler geçirmiş bir ilçedir. Her ne kadar fazladan bir göç veren ilçe yapısına sahip olsa da geri kalan halkın kendince yarattığı ekonomik gelir kaynaklarınca geçimlerini rahatlıkla sağlamaktadırlar. İlçenin en meşhuru olan “Dut” üreticiliği ile ülkemizin en güzel dutlarının yetiştiği bir ilçedir.Tarım alanında pek bir gelişme sağlayamayan Tut ilçesi sadece Dut meyvesi üzerinden geçimini sağlarken tarımın yanı sıra hayvancılık alanında ise gelişim gösteren bir ilçemizdir. Daha önceleri birçok kişinin yaşadığı ilçede hayvancılık ön safha da iken oluşan göçlerden sonra geriye kalan hayvancılık ile uğraşan halk mesleğini devam ettirerek bu kapsamda gerek kendi ev ekonomilerinin gerek ise Tut ilçesinin ekonomik yapısını iyileştirmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçedeki işsizlik oranının azalması ve daha fazla göç yaşanmaması adına Tut Belediyesi tarafından sıklıkla personel istihdamı sağlanmaktadır.

Tut Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Tut Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Tut Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Tut Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap