Anasayfa / Ek İşler Mayıs 26, 2015 1.212 okunma

Tunceli Ek İş İlanları

Tunceli evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Tunceli, dünden bugüne Türkiye’nin bütün yapılarını meşgul eden bir bölgede yer alması bakımından sık sık medyadan kamuoyuna yansımaktadır. İlin yapısına göz atıldığında bu durumun nedeni daha iyi anlaşılmaktadır. Bunların başında ildeki kaos şeklinde süregelen anarşist hareketlerin yıllarca var oluşudur. Tabi sadece il bunlarla kuşatılmış değildir. Bunların dışında sahip olduğu özelliklerle de ülkenin hem kültürel hem de ekonomik dokusuna katkıda bulunmaktadır. Bünyesinde bulunan önemli kaleleri, türbeleri ve surları ile anıtsal dokuya ve bunun etrafında şekillenen turizm kültürüne olumlu yönde hizmette bulunmaktadır.

Tunceli iline bakıldığında başlangıçta Elazığ iline bağlı olarak varlığına devam eden bir yerleşke olduğunu görebilmekteyiz. Bununla beraber, ildeki yapılardaki gençlilik de ilin yarı gelişmişlik özelliğinden tam anlamıyla kendisini insanlığa tanıtma olanağına kavuşamamıştır. İldeki faaliyetler göz önüne alınarak ortaya çıkan arkeolojik bulgular neticesinde ilde tarih kokan meşhur Munzur Kalesi’nin varlığı göze çarpmaktadır. Bu kale bölgede hüküm süren Anadolu beyliklerinden bir tanesinin adeta güvenlik birimi olarak korunmuştur.Özellikle büyükbaş hayvancılığın yaygın olarak yürütüldüğü bölgede çeşitli iş kolları da bulunmaktadır. Bunların öne çıkanlarından birisini ilin yer yer son zamanlarda atılım olarak öne sürdüğü sanayi kolları gelmektedir.

Tunceli Ekonomisi
Tunceli, sert karasal iklim tipinin hakim olduğu bir ildir. Bu durumun verdiği etkiyle bölgede yaşayan insanlar geçimlerini daha çok hayvancılıkla sağlamaktadır. Sanayi kolu çevresinde yapılan fabrikalarla bölgede bir kısım nüfus da sanayiyle geçimini sürdürmektedir. Çok sert bir kış şartları olduğundan tarımcılığın neredeyse olanaksız hale geldiği ilde bazı Güneş gören yamaçlarda seracılık tekniğiyle tarımcılık ve hayvancılık bir arada yürütülebilmektedir. Bunların yanı sıra ilde faaliyette olmaya devam eden akademi binası Tunceli Üniversitesi de eğitim alanındaki hizmetlerden bir diğeri olarak düşünülebilir.

Tunceli Evde Yapılabilecek İşler
Evde süs eşyaları hazırlama, örgü işlemleri ve satışı gibi birçok el işi emeği ile yapılıp ücrete dönüştürülebilecek iş bulunmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Tunceli Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap