Anasayfa / Belediyeler Eylül 6, 2016 64 okunma

Tunceli Belediyesi İş Başvurusu

Tunceli Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Tunceli Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Tunceli şehrimiz bol miktarda dağlık bir alana sahiptir. Munzur Dağları, Karasu Irmağı, Bingöl Dağları ve Peri Suyu ile şaha kalkan şehrimiz aynı zaman’da Keban Baraj Gölü ile çevrilidir. Anadolu illerimizde de olduğu üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapan Tunceli ilimiz pek çok uygarlığın baş gösterdiği önemli bir konuma sahiptir. Orta Çağ dönemlerinden kalma olan Munzur Vadisi Milli Parkı ve günümüzde halen hiçbir deformeye maruz kalmamış olan Pertek Kalesi şehrin harika bir görünüm noktasını oluşturmaktadır. Tarihi açıdan incelediğimiz şehrin genel yapısı yapılan kazı ve benzeri çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bulgularca Kalkolitik Çağlara ait olduğu saptanmıştır. Genel dönem tarihi M.Ö. 5500-3500 olarak tahmin edilen Tunceli şehrimiz bu tarihlerde ilk yerleşik insanların yaşadığı bulgusuna varılmıştır.Birçok isimle anılan Tunceli şehrinin ilk ismi “İşuva” adını taşımaktadır. Tarih boyunca Hurriler, Mitanniler, Subarrular, Hitit İmparatorluğu, Urartular, Muşkiler, Büyüm MED İmparatorluğu, Persler, Büyük İskender, Roma İmparatorluğu, Partlar, Bizans İmparatorluğu, Sasaniler, Araplar, Anadolu Selçuklu Devleti, Moğollar, Mengücekliler, Akkoyunlular, Safeviler ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemine miras kalan Tunceli şehrimiz genel yapısı ve zengin doğal kaynakları ile birçok devletin istediği önemli bir şehir yapısına sahiptir. Günümüzde Tunceli Belediyesi tarafından şehrin modern bir hale getirilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra aynı zaman’da Tunceli Belediyesi tarafından birçok kişiye istihdam sağlanarak şehrin genel ekonomisi de oldukça güçlenmiştir.

Tunceli Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Tunceli Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Tunceli Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Tunceli Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap