Anasayfa / Belediyeler Eylül 15, 2016 49 okunma

Tufanbeyli Belediyesi İş Başvurusu

Adana Tufanbeyli Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Tufanbeyli Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana şehrinin ilçelerinden biri olan Tufanbeyli, günümüz birçok ilimize bağlı ilçelerine nazaran daha gelişmiş ve ekonomik düzeyi daha iyiye giden bir ilçe statüsüne sahiptir. İl olarak Kahramanmaraş ve Kayseri illerine komşu olan ilçe, aynı zaman’da Adana’ya bağlı olan Saimbeyli ilçesine de komşu olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe yerleşkesinde toplamda 17.759 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra birçok tarihi değere de sahip olan ilçenin tarihçesi Roma ve Bizans İmparatorluğu’na kadar uzanmaktadır. Ala Kapı, Kırık Kilise ve Antik Tiyatro alanlar şehrin bilinen en eski yapıtları olarak bilinmektedir. Ekonomik açıdan ele aldığımız şehir genellikle geçimini tarım ve hayvancılık üzerinden sağlayarak ilçenin genel ekonomik statüsünü oluşturmaktadır.Milattan önce bir devre sahip olan ilçe yapısı bunların yanı sıra ekonomik kapsamda da gerek tarımsal gerek ise hayvancılık üzerine oldukça gelişmiş bir ilçe yapısına sahiptir. Her iki alanda incelediğimiz ilçe halkı çoğunluk üzerine çiftçilik üzerine yoğunluk gösterirken tarım alanına dayalı olarak buğday, patates, nohut, fasulye, şekerpancarı ve çok sayıda sebze ve meyve üretimlerini yapmakta. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık üzerine de faaliyetler gösteren ilçe halkı bu kapsam’da ilçenin ekonomik düzeyini korumakta. Tüm bunların yanı sıra Tufanbeyli Belediyesi tarafından özellikle de genç kesime dayalı birçok farklı pozisyonda istihdam sunularak birçok kişiyi iş sahibi yapmaktadır.

Tufanbeyli Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Tufanbeyli Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Tufanbeyli Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Tufanbeyli Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap