Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Trabzon Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon şehrimiz doğal güzelliğiyle harika bir şehir yapısı oluşturmakta. Birçok tarihi değerlere sahip yapı eserlerinin bol miktarda yer aldığı Trabzon şehrimiz 2015 senesinde yapılan araştırmalar neticesinde 768.417 kişilik nüfusu ile ülkemizin en kalabalık 29.şehri olarak bilinmektedir. Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Rize illerimize komşu olmaktadır. Samsun’dan sonra Karadeniz Bölgesindeki en büyük ikinci şehir olan Trabzon ilimiz TBMM tarafından çıkarılan yeni yasayla “Büyükşehir” statüsüne yükselerek günümüzde “Trabzon Büyükşehir Belediyesi” olarak hizmet vermektedir. Şehrin genel tarihini incelediğimizde ise yapılan arkeolojik kazı ve benzeri çalışmalarda şehrin Paleolitik dönemlere ait olduğun ilişkin bulgulara rastlanmıştır.Tarihi konuda antik bir şehir yapılanmasına sahip olan Trabzon’da aynı zaman’da Kalkolitik Çağ’a ait bulgularında ortaya çıkarıldığı bilinmektedir. Bronz çağına ait bulgularında olduğu şehir tarihi zenginlikler konusunda oldukça verimli ve tarih boyunca birçok medeniyetin bu topraklarda geliştiğine dair bulguların ortaya çıkarıldığı bilinmektedir. Günümüzde halen incelenmekte olan tarihi değerler birçok medeniyetin bu topraklarda hüküm sürdürdüğünü işaret etmektedir. Özelliklede ülkemizde birçok şehri egemenliği altına alan savaşçı bir halk niteliğini taşıyan Hitit İmparatorluğu uzun yıllar boyunca bu şehirde hüküm sürmüştür. Birçok imparatorluğa ev sahipliği yapan Trabzon şehrimiz günümüzde Osmanlı’dan Cumhuriyetimize miras kalan önemli şehirler arasında yer almaktadır. Günümüzde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından modern bir hale dönüştürülen şehir yapısının yanı sıra aynı zaman’da yine belediyenin çalışmaları neticesinde birçok kişiye istihdam sağlanarak kentin ekonomik düzeyi üst safha da tutulmuştur.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ