Tokat Belediyesi İş Başvurusu

Tokat Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Tokat Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan şehirlerinden biri olan Tokat, birçok medeniyet ve uygarlığın burada hakimiyet sürüp birçok ismiyle günümüze kadar gelen önemli şehirlerimizden biridir. Bizans dönemlerinde “Komana”, İran döneminde “Kah-Cun”, Selçuklu döneminde “Dar Ün-Nusret”, Moğollar döneminde ise “Sobaru” ismiyle anılmıştır. Samsun, Sivas, Ordu, Yozgat ve Amasya gibi verimli topraklara sahip şehirlerimize komşu olan Tokat ilimize ait toplamda 12 ilçe, 77 belde ve 609 köyü bünyesinde barındırmaktadır. Tarihi bakımdan da oldukça zengin bir medeniyete sahipliği ile bilinen Tokat şehrimizdeki ilk yerleşim ise ilk çağlardaki Togayıtlar tarafından şehrin kurulduğu bilinmektedir. Bu konu hakkında net bir bilgi yer almasa da akabinde Hitit İmparatorluğu, Asurlular, Hurriler, Kimmerliler, Büyük MED İmparatorluğu, Persler, Büyük İskender, Makedonya Krallığı, Kapadokya Krallığı, Pontus Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilmiştir.Büyük bir tarihi iz taşıyan Tokat şehri Osmanlı topraklarına katıldıktan sonra Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte ülkemize miras kalan önemli şehirlerimizden biridir. Günümüzde Malazgirt Savaşının da izlerini halen üzerinde taşıyan şehir yapısı Tokat Belediyesi tarafından gerek doğal güzellik değerleri gerek ise tarihi dokuları sürekli koruma altında tutularak şehrin modern bir hale getirilmesi üzerine çalışılmıştır. Günümüz tarihinde işleyişlerine devam eden Tokat Belediyesi, tüm bunların yanı sıra şehirde yaşamakta olan özellikle de genç kesime istihdam sağlayarak kentin genel ekonomik düzeyini dengede tutmaktadır.

Tokat Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Tokat Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Tokat Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ