Anasayfa / Belediyeler Eylül 5, 2016 79 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ şehrimiz 2015 yılında yapılan araştırmalar neticesinde 937.910 kişilik nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 23.şehri olarak bilinmektedir. Marmara’nın Trakya yakasında yer alan şehir yapısı İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale şehirlerine komşu ilimizdir. 2012 yılında TBMM’nin çıkarmış olduğu yasa gereğince 750.000 nüfustan fazla olan 14 şehrin “Büyükşehir” statüsüne geçmesiyle günümüzde belediye hizmetlerini “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi” adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Tarihi bakımdan ele aldığımız şehrin genel yapısı ise Tekirdağ’a bağlı olan Karansıllı köyü havzasında yer alan Kuştepe, Yatak ve Malkara çevresinde yapılan araştırmalar neticesinde çok sayıda Paleolitik Çağ zamanında o dönemin insanlarına ait malzemeler ve çeşitli silahlar ele geçirilmiştir.Bunun yanı sıra Tekirdağ’ın doğu kısmında yer alan Menekşe Çatağında yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular o bölgenin Helenistik ve Kalkolitik çağlar’dan kalma yerleşim ipuçlarına rastlanmıştır. Tekirdağ’ın en net bulgularınca tespit edilen ilk yerleşim Yunanlılar tarafından olduğu bilinmektedir. Buna dayalı olarak Sisam Adasından gelenler burada bir koloni oluşturarak şehrin ilk bilinen adıyla “Bisanthe” adı verilmiştir. Günümüze kadar Odris Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve birçok devletin ele geçirdiği şehir en sonunda Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilerek bugünkü Cumhuriyet devletine miras kalmıştır. Günümüzde ise şehrin genel yapısını daha iyiye ve daha modern bir hale getirmek için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli çalışmalar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra şehirde göç olmaması ve herkesin çalışması için çok belediye tarafından çok sayıda kişiye istihdam sağlanmıştır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap