Tefenni Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Tefenni Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Tefenni Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Tarihi değeriyle ülkemizin önemli ilçelerinden biri olan Tefenni, Burdur iline bağlı bir kazamız olmaktadır. Tarihi açının yanı sıra doğa güzellikleriyle de meşhur olan ilçe oldukça eski bir yerleşke olmakta. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi M.Ö. 800’lü yıllara kadar dayanmaktadır. Bu yıllarda Bizanslılar tarafından kurulan “İstefani” ilçesi olarak adlandırılan Tefenni, 13. Yüzyıla kadar Bizanslılardan Türkmenlere geçmiştir. Daha sonrasında ise Selçuklu Devleti ve hemen ardından Osmanlı Devleti’nin egemenliğine giren bir kent statüsüne sahip olmaktadır. Tarihi bakımdan oldukça önemli olan ilçe 1882 senesinde büyük bir deprem yaşamış ve eski yerleşke terk edilerek günümüz konumunda yer alan bölgede kurulmuştur. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve çok sayıda savaşa tanıklık eden bir bölgede duran Tefenni ilçesinde 2015 TÜİK tarafından yapılan araştırmalarda ilçe genelinde yaşayan toplam kişi sayısı 10.167 kişi olmakta. 1886 yılına kadar “İstefani” adıyla anılan ilçe “Tefanni” olarak değiştirilmişti.Ekonomik açıdan ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ise tarımsal alanlara yönelik faaliyetler gelmektedir. İlçede yaşayan halkın büyük bir çoğunluğu genellikle pancar ve anason başta olmak üzere birçok farklı sebze ve meyve üretimlerinde de bulunmaktadırlar. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça iyi bir performans sergilemektedirler. Tüm bunların yanı sıra her sene birçok farklı alana yönelik istihdam veren Tefenni Belediyesi bu kapsamda çok sayıda kişiye iş imkanı tanımaktadır.

Tefenni Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Tefenni Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Tefenni Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ