Tatvan Belediyesi İş Başvurusu

Bitlis Tatvan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Tatvan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Tatvan ilçesi Bitlis’e bağlı olup, ülkemizin en değerli ve en harika görsele sahip nadir ilçeleri arasında yer almaktadır. Aynı zaman’da en eski yerleşkeler arasında da yer alan Tatvan ilçesinde Van Gölü’nün kıyılarını rahatlıkla görebilirsiniz. Birçok önemli ilin kilit yol güzergahı olmasından ötürü oldukça gelişmiş olan ilçenin tarihi kapsamdaki değeri oldukça yüksek. Yapılan son araştırmalar neticesinde ilçenin 5.000 yıllık bir tarihe dayalı olduğu gün yüzüne çıkmış bulunmakta. Kazı çalışmalarının vermiş olduğu sonuçlara hitaben M.Ö. 2000’li yıllarda ilk olarak bu konumda Subarlar yerleşke olarak bulunmuş ve sonrasında ise Mezopotamya’ya hakim olan Hurriler, Urartular, MED İmparatorluğu, Persler ve daha birçok devlet tarafından egemenliği altına alınmış medeniyet beşiği zincirini oluşturmakta.Sadece eski tarihlerde değil, Osmanlı ve yakın Türkiye tarihi savaşlarında da büyük bir önem taşıyan konum içerisinde yer almıştır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı ise 89.185 kişiyle ilçenin en çok kabalalık olan ilçesi konumunda yer almaktadır. Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında turizm gelmektedir. Her sene birçok yerli ve yabancı turist akınına uğrayan ilçede aynı zaman’da birçok kişi tarihi dokulara yönelik rehberlik yapmaktadır. Hayvan yetiştiriciliği ve tarımsal faaliyetlerinde iyi bir potansiyel içerisinde olduğu ilçede ayrıca Tatvan Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak kendilerine iş imkanı olanakları tanımaktadır.

Tatvan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Tatvan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Tatvan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ