Anasayfa / Belediyeler Ekim 3, 2016 48 okunma

Taşova Belediyesi İş Başvurusu

Amasya Taşova Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Taşova Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Taşova, Amasya iline bağlı bir ilçe olmakla birlikte aynı zaman’da ilin en büyük 4.ilçe konumundadır. Ülkemizin Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Taşova, yeşil manzarası ve tarihi dokuları ile cennet ilçelerimizden biri olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre 30.742 kişinin yaşamını sürdürdüğü ilçe genelinde halkın büyük bir kısmı farklı alanlara yönelik işlerle uğraşarak ilçenin genel ekonomisini sağlamaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçede yer alan tarihi eser yapılar doğrultusunda birçok devletin bu topraklarda hüküm sürdüğü gözler önüne serilmektedir. Egemenliğin ilk ismi olan Hitit İmparatorluğu Taşova’da da hükmünü sürmüş ve daha sonrasında Frigler tarafından ele geçirilmiştir. Birçok devlet ve medeniyetin eşiği olarak günümüze kadar gelen Taşova günümüz Cumhuriyetine bağlı bir ilçe olmaktadır.Ekonomik kapsam’da baktığımız ilçenin genel işleyişi çay üreticiliği üzerine faaliyet gösterse de, nüfusun genel çoğunluğu arpa, buğday, şeker pancarı ve patates üzerine üretimler göstermektedir. Tarımsal alana yönelik faaliyetlerin dışında ayrıca hayvancılıkta oldukça ilerleyen bir çalışma faaliyeti olmakta. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği Taşova ilçesinin önemli gelir kaynakları arasındaki yerini korumakta. Bunların yanı sıra Taşova Belediyesi gerek ilçenin gelişmesi için, gerek modern ve çağdaş bir ilçe olmasında büyük rol oynamış ve ayrıca her sene farklı alanlara yönelik birçok genç ilçe halkına istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomik düzeyini yüksek tutmuştur.

Taşova Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Taşova Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Taşova Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Taşova Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap