Anasayfa / Belediyeler Eylül 24, 2016 43 okunma

Taşlıçay Belediyesi İş Başvurusu

Ağrı Taşlıçay Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Taşlıçay Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye ve İran arasında transit bir yola sahip olan Taşlıçay, Ağrı ilimize bağlı bir ilçe olmaktadır. Murat nehrinin kuzey alanında kurulu olan ilçe konumu gerek tarihi gerek ise doğa manzaraları ile muazzam bir ilçe konumuna sahip olmaktadır. Diyadin, Doğubeyazıt, İlçe Merkezi ve Eleşkirt ilçelerine komşu olan Taşlıçay ilçesi 2015 TÜİK verilerine göre 21.249 kişilik bir nüfus yapısına sahiptir. Tarihi kapsam’da ele aldığımız ilçe Neolitik bir geçmişe sahip olmaktadır. İlçede ve köylerinde bulunan birçok tarihi eser buna en büyük kaynak olurken, ilçe içerisinde yapılan araştırmalarda ortaya çıkan bulgular birçok devlet tarafından yönetildiğini ortaya çıkarmıştır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Taşlıçay ilçesi ekonomik kapsamda tarım ve hayvancılık üzerine faaliyet gösteren bir nüfus azınlığına sahip olmaktadır.İlçenin ekonomik gelirleri arasında ilk sırada yer alan tarıma yönelik faaliyetlerde patates, salatalık, domates ve daha birçok sebze üretimi verimli topraklarda yetiştirilmektedir. Tarımın yanı sıra hayvancılık alanında da oldukça gelişim gösteren Taşlıçay ilçesi küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda oldukça gelişmiş bir ilçe yapısına sahip olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçe ve köy merkezlerinin tarihi değerlerini koruyan ve bu yerleşim alanlarının daha modern olması adına sürekli faaliyet gösteren Taşlıçay Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere çok sayıda istihdam sunmaktadır.

Taşlıçay Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Taşlıçay Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Taşlıçay Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Taşlıçay Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap