TAİ İş Başvurusu 2018

Bu yazımızda sizlere TAİ yani Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. hakkında genel bilgiler ve iş olanaklarından bahsedeceğiz. Sitemizin alt kısmından Tai resmi web sitesine giriş yapabilirsiniz. Güncel iş ilanlarını resmi sitesinden inceleyebilir ve başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

TAİ genel olarak, hava platformlarının tasarımlarını, üretimlerini, geliştirilmesini ve pazarlamasını yapmakta olan teknoloji şirketidir. Dünyanın en büyük yolcu uçağı olarak bilinen Airbus A380’e ve bir askeri nakliye uçağı olan Airbus A400M modellerine parça üretmektedir.

TAİ Hakkında Bilgiler
Bu kadar akıllı insan topluluğunu bir arada gördünüz mü? Daha genç yaşta sayılabilecek olmalarına rağmen uydu, helikopter, uçak yapıyorlar üstün zekâ ve kabiliyetleriyle adeta bir cevherler. Evet, TAİ den bahsediyorum. Yani Türk Havacılık ve Uzay Sanayi. Türkiye’de hava platformlarının tasarım boyutunda araştırılıp geliştirtmesi, yenilenmesi, üretilmesi, satış pazarının oluşturulması alanında en üst düzey teknoloji birimidir.

1980’li yıllardan beri uçak fabrikasıyla başlayan bu serüven, günümüzde tüm dünyaya malzeme üretebilen, yedek parça verebilen bir konuma gelmiştir. Hava ve uzay araçları tasarım ve üretimi konusunda dünyada söz sahibi olan birim, sadece Türkiye değil, tüm dünyanın ihtiyaçlarını karşılama konusunda da özverili bir şekilde çalışmaktadır.Ayrıca bilgi teknolojileriyle de artık bir çığır açan TAİ, doğal kaynak ve çevrenin korunması, bilişimlere tehdit güvenliği, sürekli araştırıp geliştirme, iyileştirme ve insan sağlığını tehdit etkenlerinden korunma ortamlarıyla da Türkiye’nin gurur kaynağıdır.

Mesela ana başlık olarak yapılan işlemlerin başında Göktürk-1 i söylesek çokta yanılmayız. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyaçlarını karşılamak için üretilen Göktürk-1; hiçbir hava kısıtlaması olmadan dünyanın istediğimiz bir yerini çok yüksek çözünürlükte görüntü alabileceğimiz imkânını bize sunacaktır. Hür kuş, Anka gibi bizi onurlandıran üretimlerde gene savunma sistemimize çok kuvvetli bir destek sunmaktadır. Jet Eğitim Uçağı, Muharip Uçak tasarım projelerinde de üst düzey bir araştırma ve geliştirme yapılmaktadır.

TAİ, yapısal, uçak, helikopter, İHA, uzay ve lojistik gruplar halinde özetlenebilir. Tasarım, kompozit, metalik, yüzey işlemleri ve kaplama işlemlerinde de araştırma, geliştirme ve yenileme alanlarında olağanüstü bir gelişme gösterir.

Türk Havacılığının en gelişmiş ve vazgeçilmez parçalarından biri olan TUSAŞ, aynı zamanda sektörün lideri konumundadır. Türkiye’nin uyum merkezi konumundaki TUSAŞ, bu alandaki rekabet gücünü her geçen gün arttırmaktadır.

TAİ pek çok gence de iş kapısını açmaktadır. Böylelikle hem faydalı araştırmalar yaparken hem de istihdamı sağlayarak ülkenin bu yönden de gelişmesine yardımcı olmaktadır. TAİ sürekli olarak kendini yenileyen ve her türlü gelişmeye açık olduğundan hızlı bir şekilde yenilenme yaşamaktadır. Hedeflerini yüksek tutarak en iyiyi hedeflemektedir.

Tai İletişim Bilgileri
Adres; TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Fethiye Mh., Havacılık Bulvarı No: 17 06980 Kazan / ANKARA

TAİ Staj Olanakları ve Başvuru Şartları
Firmaya staj başvurusu yapmak için : https://www.tai.com.tr/tr/insan-kaynaklari/staj-olanaklari

Not: “Üniversite Yaz Stajı”na Üniversitelerde okuyan 2.,3. ve 4. öğrencileri başvurabilir.

TAİ Açık İş Pozisyonları
Beka Analizi Mühendisi, Siber Güvenlik Uzmanı, Uçak Sistemleri Entegre Takımı Yöneticisi, Engelli Personel (Mühendis, Uzman), Veri, Bilgi, Sensör Füzyon Uzmanı, Hava Aracı Entegre Takımı Yöneticisi, AEROAKUSTİK MÜHENDİSİ ve Engelli Personel (Teknisyen) pozisyonlarına işçi, personel alımları yapılmaktadır.

Tai Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Tai firmasında kariyer yapabilirsiniz. Tai insan kaynakları ve kariyer sayfasına girmek için buraya tıklayınız.

Sizden Gelen Sorular
Serkan Yamaç; Merhabalar, Tai Eskişehir fabrikasında çalışmak istiyorum. Başvuruyu nasıl yapabilirim?
Volkan Yıldırım; Merhaba Serkan bey, https://www.tai.com.tr/kariyer/acik-pozisyonlar linki üzerinden iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfada açık iş pozisyonları bulunmaktadır. Size uygun bir pozisyon varsa Tai resmi sayfası üzerinden özgeçmiş bilgilerinizi doldurarak Eskişehir fabrikasına iş başvurusu yapabilirsiniz.

Elif Gürgün; Merhaba Volkan bey, Ankara içinde aynı linki mi kullanıyoruz?
Volkan Yıldırım; Evet Elif hanım. Zaten TAİ’nin bir tane sitesi var ve tüm başvuruları bu siteden alıyor. Yani Ankara veya Eskişehir fark etmiyor.

Elif Gürgün; Çok teşekkür ederim. Şu an açık iş ilanlarını inceliyorum. Başvuruyu yaptıktan sonra inşallah kabul edilirim ve iş görüşmesi için davet edilirim. Bu günlerde iş bulmak zor. Yardımcı olduğunuz için saolun.

Deniz A.; Özel sektörde faaliyet göstermekteyim, sizin hizmetinizde çalışmak isterim. Boyacıyım ve kirada oturuyorum, üç çocuğum var. Şimdiden teşekkür ederim.
Volkan Yıldırım; Merhabalar Deniz bey, üst kısımda vermiş olduğumuz linkten online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Mehmet; Ankara Akyurt’ta yaşıyorum. Endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. Tai’de çalışmak isterim tabiki ihtiyac olursa. Tesekkurler.
Volkan Yıldırım; Merhaba Mehmet bey, cv bilgilerinizi üst kısımda vermiş olduğumuz linkten Tai insan kaynaklarına gönderebilirsiniz. Firma insan kaynakları, cv bilgilerinizi havuzlarında biriktirecek ve Elektrik bölümü mezunu personel ihtiyacı olduğunda size ulaşacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 60 YORUM
 1. erman dedi ki:

  ANKARA POLATLI 1998 dogumluyum. Endüstri meslek lisesi makine cnc bölümü mezunuyum, bu sene mezun oldum. Bu meslekte gelişmek istiyorum. Stajımı Eskişehir TÜLOMSAŞ’ ta yaptım. cnc torna, cnc freze, unıversal torna, freze taşlama kullanabılırım. Olursa sizin bünyenizde çalışmaktan gurur ve mutluluk duyarım. Saygılarımla arz ederim.

 2. Gencebay bayram dedi ki:

  1991 dogumluyum, kaynakciyim. İşe ihtiyacim var. Yardimci olun,lutfen ultrasonlu kaynagim vardir .

 3. Emrah dedi ki:

  1987 doğumluyum. CNC dik işleme yatay işleme merkez makine operatörüyüm. 6 yıl deneyim var. Fotlift optr sertifika var, elim her işe yatkındır. Montaj konusunda deneyimim var. Ankara’ da oturuyorum. Orta okul mezunuyum. Hangi iş olursa olsun çalışırım.

 4. harun yılmazer dedi ki:

  Kırıkkale 1979 doğumluyum, endüstri meslek lisesi motor bölümü mezunuyum. Forklift sertifikam var, 8 yıllık tecrubem var. Bilgisayar sertifikam var, bu şirkette çalişmak istiyorum. Uygun görülen pozisyonda çalışmak isterim, verilen görevi en iyi şekilde yerine getiririm.

 5. yalcin kaplanoglu dedi ki:

  Ankara Polatlı 1989 doğumluyum. Sanat okulu metal ve kaynak bolumu mezunuyum. Soforluk yaptim kaynak biliyorum. Askerligimi tamamladim son 3 yildir hakkaride kidemli jan. Uzman cavus olarak gorev aldim.sozlesmem bitince gorevden ayrildim bilgisayar serfikam bulunmaktadir. Tum programlar hakkinda bilgi sahibiyim guvenlik gorevlisi olarak da calisabilirim. Bu sirkette calismaktan gurur duyarim. Uygun gorulen pozisyonda calismak isterim. Verilen gorevi en iyi sekilde ve kisa surede kavrayabilcegimin teminatini verebilirim.

 6. Alişan ÇİÇEK dedi ki:

  10.02.1973 Erzincan doğumluyum. Askeri okul (uzm.J.Çvş.okulu Emirdağ) mezunuyum. Meslekten ayrıldım, çeşitli özel firmalarda işçi statüsünde ve en son kalite kontrol inspektörü olarak görev yaptım. Silahlı özel güvenlik belgem var, itfaiyeci veya şöför veya kalite kontrol inspektörü olarak görev yapmak isterim. Ya da sizin göstereceğiniz depertmanlarda görev almak isterim. Saygılarımla.

 7. hüseyın dedi ki:

  Gölcük Ford Otosan astar boya kabinlerinde yıllarca çalıştım. Kendimi bünyenizde daha da geliştirmek istiyorum, saygılar.

 8. GÖKHAN MUNİS dedi ki:

  Gazi Endüstri meslek Lisesi metal işleri bölümü mezunuyum. Özel bir firmada cnc lazer tezgah operatörü olarak çalışmaktayım. TAİ büyük bir marka, böyle büyük bir marka ve ekip çalışmasının olduğu yerde bende yer almak istiyorum. Ekip çalışmasını seviyorum ve TAİ’li olmaktan gurur duyarım, Teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ