Susurluk Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Susurluk Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Susurluk Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Tarihi güzellikleri ile bilinen ve ülkemizde farklı bir anlam ile de anılan Susurluk ilçesi Balıkesir’e bağlı bir ilçe olmaktadır. Tarihi dokuları ve doğa güzellikleri ile ön plana çıkan ilçenin 2015 TÜİK verilerine göre yaşayan kişi sayısı toplamda 39.673 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe oldukça eski dönemlere ait izler taşımakta olup, yapılan kazı çalışmalarınca birçok bulguların ortaya çıkması sonucu M.Ö. 2000’li yıllara kadar dayandığı bilinmektedir. İlk yerleşke topluluğunun Lidyalılar olduğu bilinen ilçede Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklularda egemenlik sürdürmüştür. Birçok devletin egemenliği altında kalan ve birçok medeniyete de ev sahipliği yapan ilçe günümüz Türkiye’sinin oldukça önemli bir konumunda yer almaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine olmaktadır. Ayrıca süt ve süt ürünleri üzerine de oldukça iyi bir performans sağlayan ilçe halkı peynir üreticiliğinde oldukça iyi bir ekonomi sağlamakta. Ayranı ile meşhur olan ilçede ayran üretimine dayalı fabrikaların bulunması birçok kişiye istihdam kapısını açmıştır. Ayrıca halkın bir kısmı da tarımsal alanlara yönelik faaliyetler sergileyerek ilçenin genel ekonomik kapsamını sağlamakta. Tüm bunlar bir kenara ilçenin yerel idari işlerini yürüten ve modern bir ilçe görünümünü kazandırmaya çalışan Susurluk Belediyesi her yıl farklı pozisyonlara dayalı birçok kişiye iş imkanı sağlayarak istihdam sunmaktadır.

Susurluk Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Susurluk Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Susurluk Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ