Suluova Belediyesi İş Başvurusu

Amasya Suluova Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Suluova Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Amasya iline bağlı olan Suluova ilçesi il merkezine 25 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Karadeniz’in şirin ilçelerinden biri olan Suluova daha önceleri miladi yıllarda “Arguma” adıyla anılan ve anlamı “Sulakyurt” olan Suluova ilçesi 1902 yılında ise Suluca adıyla bucak olmuştur. Günümüz adını 1946 yılında alarak ilçe olan Suluova 2015 TÜİK verilerine göre 46.485 kişi yaşamını sürdürmekte. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe yapısı birçok farklı devletin egemenliği tarafından hükümdarlık gösterilmiş olup, birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. İlçenin genel nüfusu farklı alanlara yönelik faaliyetler sergilese de daha çok tarımsal alanda çalışmalarını sürdüren büyük bir nüfus kitlesini oluşturmaktadır.Ekonomik gelirlerinin büyük bir kısmını tarımdan elde eden ilçe ve ilçeye bağlı olan köy halkı aynı zaman’da hayvancılık üzerine de çalışmalar sergileyerek ilçe ekonomisini oldukça iyiye götürmektedir. Tarım alanında buğday, arpa, şeker pancarı, patates ve birçok farklı besin türü yetiştiren halk, son dönemlerde küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine de oldukça başarılı bir ilerleme göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern ve gelişmiş bir hal alması üzerine faaliyetlerini sürdüren Suluova Belediyesi, özellikle de genç kesimlere yönelik her sene farklı alanlarda personel istihdam ederek ilçenin genel ekonomik düzeyini ve aynı zaman’da olası bir güç olayının önüne geçmesi adına iş imkanı sunmaktadır.

Suluova Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Suluova Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Suluova Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ