Anasayfa / Belediyeler Ekim 19, 2016 18 okunma

Sultanhisar Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Sultanhisar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sultanhisar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Sultanhisar, Aydın iline bağlı bir ilçe olmaktadır. Tarihi dokusu ve ilçenin genel doğal güzelliği yeşillik içerisinde bir vadiyi andırmakta. 1958 yılın kadar Nazilli ilçesine bağlı bir bucak statüsünde yer alan Sultanhisar, daha sonrasında ise 1958 yılında çıkarılan kararname ile birlikte Nazilli’den ayrılarak “ilçe” statüsüne erişmiştir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda yaşayan kişi sayısı 20.983 kişi olmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin 1270 yılı dönemlerine ait Selçuklu Devletine ait birçok tarihi eser yapının bulunduğu görülmekte. 1270 yılında Selçuklular tarafından kurulan ilçenin büyük savaşlara meydan olan bölgesi de günümüz tarihi içerisinde yer almaktadır.Ekonomik gelir düzeyine baktığımız ilçenin genel olarak tarımsal alana yönelik faaliyetlerle uğraş verdiği görülmektedir. Tarıma yönelik elverişli arazilerde nüfusun büyük bir kısmı genellikle incir, zeytin ve pamuk üretimi üzerine yoğunlaşmaktadır. Tarımın yanı sıra aynı zaman’da hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyet gösteren ilçe halkı özellikle de büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine oldukça iyi bir grafik sergilemektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir yapıda olmasını sağlayan ve tarihi eser dokuların zarar görmemesi adına sürekli işleyiş içerisinde bulunan ilçenin yerel yönetimi Sultanhisar Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de birçok genç kesime istihdam sunmaktadır. Böylece hem ilçenin ekonomik gelir düzeyi yükselmekte, hem de olası bir göç oluşumunun önüne geçilebilmektedir.

Sultanhisar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sultanhisar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sultanhisar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Sultanhisar Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap