Anasayfa / Belediyeler Eylül 22, 2016 55 okunma

Sultandağı Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Sultandağı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sultandağı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar şehrine bağlı bir ilçe olan Sultandağı, şehre 68 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin kurucusu Selçuklu devletinden İshak Bey tarafından kurularak ilk isminin İshaklı olduğu bilinmektedir. Daha önceleri 1958 yılında Afyonkarahisar’ın bir diğer ilçesi olan Bolvadin’e bağlı bir köye olan İshaklı 1958 senesinde “ilçe” statüsüne erişerek günümüz Sultandağı adını almıştır. Tarihi açıdan daha derine indiğimiz ilçenin genel yapısında yapılan kazılan sonucu ortaya çıkan bulgular ilçenin Hitit İmparatorluğuna kadar dayandığı ortaya çıkmıştır. Özellikle de Bizans ve Selçuklulara ait birçok tarihi yapının bulunduğu ilçe geneli tarihi açıdan oldukça önemli bir değere sahiptir.Ekonomik kapsam’da ele aldığımız ilçenin Akşehir Gölü’ne yakınlığından ötürü sulanabilir alanlara yönelik kurulan tarlalarda meyveler üretilmektedir. Birçok meyve türünün rahatlıkla yetiştiği bu verimler topraklar ilçe nüfusunun oldukça çoğunu bu alana yönelik faaliyetler göstermesini sağlamıştır. 2015 TÜİK verilerince 15.541 nüfusa sahip olan ilçenin büyük bir kısmı tarıma yönelik çalışmalar sergilemekte olup, aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine de oldukça gelişmiş bir ekonomik düzeye sahipliği ile bilinmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli gelişim içerisinde olmasını ve aynı zaman’da tarihi dokuların korunmasında büyük bir rol üstlenmiş olan Sultandağı Belediyesi tarafından her yıl farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunulmaktadır. Özellikle de gençlerin personel olarak iş imkanı bulması ilçenin ekonomik düzeyini güçlü kılmaktadır.

Sultandağı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sultandağı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sultandağı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Sultandağı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap