Anasayfa / Belediyeler Eylül 23, 2016 60 okunma

Şuhut Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Şuhut Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Şuhut Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Tarihi geçmiş bir döneme ait olan Şuhut ilçesi Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçe yapısına sahiptir. Zamanın eskitmediği ve tam tersine sürekli kendini yenileyen ve çağdaş bir toplum kitlesine sahip olan Şuhut ilçesi il merkezine 29 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Türkiye’nin et ve patates üretimi konusunda önemli bir yere sahip olan Şuhut’un en ünlü yemeği dillere destan “keşkek” yemeğidir. 1946 senesine kadar köy olan Şuhut daha sonrasında ilçe statüsüne erişmiştir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçede yapılan kazı çalışmaları ve buna takriben ortaya çıkan bulguların incelenmesiyle Neolitik bir çağa ait olduğu gün yüzüne çıkmıştır. Daha eski çağlara ait olmasına rağmen Hitit İmparatorluğuna ait birçok yapı eseri ilçenin merkezinde ve bağlı köylerinde görülebilmektedir.Ekonomik kapsam’da ele aldığımız ilçenin genel yapısında temel gelir kaynakları tarım ve hayvancılık üzerine olmaktadır. 2000’li yıllarda 59.000’e yakın bir nüfusa sahip olan ilçe bir ara göç verse de günümüzde 40.000’e yakın nüfus ağırlığı ile tarım ve hayvancılık alanında başarılı bir faaliyet göstermektedir. Tarımsal alanda patates başta olmak üzere nohut, arpa, buğday, şeker pancarı ve daha birçok besin üretimi yaparken küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de ilçenin en önemli gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir hale gelmesine ve aynı zaman’da tarihi dokularında korunmasında büyük bir emek harcayan Şuhut Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik ilçe halkına istihdam sağlayarak ilçenin ekonomik düzeyini sürekli yüksekte tutmaktadır.

Şuhut Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Şuhut Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Şuhut Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Şuhut Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap