Solhan Belediyesi İş Başvurusu

Bingöl Solhan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Solhan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Solhan ilçesi, Bingöl iline bağlı önemli kazalarımızdan biri olmakta. Tarihi açıdan oldukça önemli değerlere sahip olan içlenin coğrafi güzellikleri de apayrı bir avantaj sağlamakta. İlçe genel olarak Kürt kökenli vatandaşlar tarafından yoğunluk göstermekte olup, aynı zaman’da Türk, Kürt ve Arap vatandaşların bir arada yıllardır beraber yaşadığı karışık kökenli bir ilçe konumunda yer almakta. M.Ö. 2000’li yıllara dayanan bir geçmişe sahip olan ilçenin ilk yerleşkeleri Hurriler tarafından oluşmakta. Aynı zaman’da Hitit İmparatorluğu ve birçok devletinde egemenlik sürdürdüğü topraklar içerisinde yer alan ilçe birçok medeniyetin beşiği olan bir konumda yer almaktadır. Tarihi açıdan Osmanlı İmparatorluğu çerçevesinde de yer alan Solhan ilçesinin eski ismi ise “Boglon” veya “Beglon” olarak ta anılmaktaydı.Sonrasında 1932 tarihinde “Solhan” adını alan ilçe günümüz Bingöl ilinin bir ilçesi olmakta. 2015 TÜİK verilerine göre ilçenin en kalabalık nüfusuna sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 33.088 kişi olmakla beraber bu nüfusun ekonomik geliri ise genellikle tarımsal faaliyetlerden elde edilen üretimler doğrultusunda olduğu bilinmekte. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de büyük bir işleyiş potansiyeli sağlayan halk bu iki kapsamda gelir etmesinin yanı sıra ilçenin tüm yerel hizmetlerini sağlayan Solhan İlçe Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlanarak ekonomik refahın sürekli olarak yükselişte olmasını temenni etmektedir.

Solhan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Solhan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Solhan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ