Anasayfa / Belediyeler Ekim 18, 2016 64 okunma

Söke Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Söke Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Söke Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aydın ilçesine bağlı bir diğer güzel ilçelerimizden biri ise Söke’dir. Harika doğa manzaraları ve muhteşem yapısı ile özellikle de gurbette yaşayan yaşlı çiftlerin huzuru bulduğu harika bir ilçe olan Söke, şehrin yüz ölçümü olarak en büyük ilçesi olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplamda 116.583 olmaktadır. Bu rakam aynı zaman’da Söke’nin Aydın ilinin en kalabalık 3.ilçesi olduğunun göstergesidir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin yunanca bilinen geçmiş adı “Sokia” ve “Aneon” olarak geçmekteydi. Bizans’ın egemen olduğu topraklar olarak bilinen ve egemenliğin sona erdiği 1300’lü yıllarda Aydın Beyliğine bağlı Türkmen aşiretlerinin buraya yerleşerek ilçede yaşamlarını sürdürmeleri bilinmektedir. Nüfus bazında günümüzde 49 mahalleden oluşan ilçenin ekonomik gelir düzeyi de oldukça refah içerisinde olmaktadır.Ekonomik gelir düzeyine baktığımız ilçenin büyük bir kısmını tarihe aşık olan yerli ve yabancı turistlerin oluşturduğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra birçok AVM’nin yer aldığı ilçede birçok işletme yer almaktadır. İlçe olmasına rağmen Aydın merkezine göre daha fazla işletmeye sahip olan Söke ilçesi bu kapsam’da birçok kişinin iş imkanına vesile olmasını sağlamaktadır. Tarımsal alana yönelik faaliyetlerde gösteren halk gelir kaynağını buradan da sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra sürekli hummalı bir çalışma seansında olan Söke Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçe ekonomisinin iyi bir seyirde olmasını sağlamaktadır.

Söke Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Söke Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Söke Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Söke Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap