Sivas Ek İş İlanları

Sivas’ta evde ek iş imkanları ve evlere iş veren firmalar hakkında bilgiler. Sivas’ta hafta sonları ve hafta içi evlerinde ek iş yapmak isteyen hanımlar ve beyler aramış oldukları ek iş türlerini alt kısımda yer alan yorumlar bölümüne yazabilirler. Firmalar da yorumlar bölümünden verecekleri ek işler hakkında bilgi verebilir ve ek iş arayanlarla ek iş imkanı sunan firmalar bir araya gelebilirler.

Sivas’ta ek iş imkanı olduğu durumda Facebook sayfamızda duyuru yapılacaktır. Güncel ek işleri takip etmek isteyenler alt kısımdan Facebook sayfamızı beğenebilirler.

Sivas Hakkında Genel Bilgiler
Sivas ili, Orta Anadolu Bölgesi’ne bağlı olan ve tarih bakımından Türkiye’nin en eski yerleşim birimlerinden birisi olan şehirdir. Sivas şehri her şeyden önce içerisinde saklı tuttuğu tarihsel dokusuyla daima görsel sanat alanlarının araştırma sahası olmuştur.

Öyle ki ilin içerisinde var olan ve Selçuklu Devleti’nin eşsiz örneklerini yansıtan Sivas Çifte Minareli Cami, Alâeddin Keykubat Kümbeti ve daha pek çok ulu camileriyle daima ilgisini üzerinde tutmayı başarabilmiş bir ildir. İldeki tarihsel yapının yanı sıra sosyal ve ekonomik yapı da bir bu kadar değerini koruyarak bugünlere kadar gelebilmiştir. Geleneksel bir yapı özelliği olarak karşımıza çıkan ilde sosyal hayat da tamamen kültürel ve geleneksel olarak devam etmektedir.Hayvancılık bölgenin temel geçim kaynağı olduğu için hayvancılık alanında ek işler mevcuttur. Sanayi kolunda da gelişen şehir burada işçi alımları yapmaktadır.

Sivas Ekonomisi
İldeki sosyal düzene göz atıldığında bölgede hemen hemen yerli halk nüfusu oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra dışarıdan göçlerle gelen insanlar da varlıklarını sürdürmektedirler. Folklor kültürüyle tanınagelen Sivas ili yöreye özgü halay gösterileriyle ve yine usta-çırak ilişkisine dayanan saz âşıklık gelenekleriyle yöresel mirasa sahip çıkmaktadır. İlin iklimi tipik karasal iklim değildir.

Bir ucu doğu bölgelerine uzandığından doğudan gelen soğuk hava kütlelerinin etkisiyle sert karasal iklimi yaşamaktadır. Bunun bir sonucu olarak da bölgede geçim kaynağı olarak hayvancılık ilk sırada yer alır. Bunu ise soğuk havaya dayanıklı olan arpa, çavdar ve buğday gibi ziraî tarım ürünlerinin yetiştirildiği tarımcılık izler. Öyle ki arpa, buğday gibi tarım ürünleri ihracatta Sivas olarak öne çıkan iller arasında yerini alır ve bu da şüphesiz hem bölgenin yerel ekonomisine hem de ülkenin ekonomisine olumlu yönde yansır. Sanayi kolunun da özellikle cumhuriyetle gelişmesini başlattığı iller arasında burası da vardır. Sivas, sanayi alanında bölgedeki fabrikalarla endüstri alanına hizmet etmeye de başlamış bulunmaktadır.

Sivas Evde Yapılabilecek İşler
İnternet üzerinden gelir elde edilebildiği gibi örgü, dikiş, nakış vb. el sanatı gerektiren çalışmalar ile kazanç sağlanabilir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Elisi diyor ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum.

 2. Begum diyor ki:

  Giresun merkezde oturuyorum, ev hanımıyım. Ek işe ihtiyacım var.

 3. YAĞMUR diyor ki:

  BEN EK İŞ YAPMAK İSTİYORUM. SİVAS’TA EVDE LİF ÖRÜP SATMAK İSTİYORUM.

 4. Zerrin diyor ki:

  Sivas merkezde ikamet ediyorum, giyim öğretmeniyim. Atanamadığım için ek işe ihtiyacım var. Dikiş, süsleme, davetiye, katlama ya da kına paketleme yaparım. Lütfen dönerseniz sevinirim, gerçekten ihtiyacım var.

 5. YASAR diyor ki:

  EVDE EK İŞ ARIYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. SİVAS MERKEZDE İKAMET EDIYORUM.

 6. Medine şahin diyor ki:

  Nikah şekeri, Mandal kalem paketleme işi istiyorum.

 7. amine diyor ki:

  İş istiyorum. Lütfen ne iş olursa yaparım. Çok ihtiyacım var.

 8. Fatma diyor ki:

  Sivas merkezde oturuyorum, 7 kişilik ekibim var. Kutulama işi çok yaptım, tecrübeliyim. Tercih ederseniz sevinirim.

 9. ahsen diyor ki:

  Sivasta merkezde yaşiyorum, ek is ariyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.

 10. hamza türkkahraman diyor ki:

  Sivasta universite okuyorum. Her türlü işi yapmaya hazırım.

 11. Serap diyor ki:

  Sivas merkezde ikamet etmekteyim etiket takma işi istiyorum

  1. Serap diyor ki:

   Etiket takmaişi almak istemiyorum sivas merkez

 12. Tuba diyor ki:

  Merhaba sivas merkezde ikamet ediyorum ek ise ihtiyacim var paketleme isleri ariyorum yardimci olursaniz cok seviniri.

 13. arda diyor ki:

  Merhabalar Sivas merkezde evde yapabileceğim paketleme, katlama, kart kırma, nikah şekeri gibi yapabileceğim iş arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 14. Gizem diyor ki:

  Merhaba evliyim. Eşime evime gelir saglamak, yardımcı olmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

BİR YORUM YAZ