Anasayfa / Belediyeler Eylül 5, 2016 99 okunma

Sivas Belediyesi İş Başvurusu

Sivas Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sivas Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve İç Anadolu’nun en eski ve en önemli kentlerinden biri olan Sivas şehrimiz özelliklede kültür zenginliği bakımından oldukça gelişim göstermiş ve göstermeye devam etmek olan bir ilimizdir. Kültürün yanı sıra iklim farklılığının yaşandığı şehir sahip olduğu değerler üzerinden bakıldığında oldukça önemli bir coğrafya’da yer almaktadır. Erzincan, Tokat, Yozgat, Kayseri, Malatya, Giresun ve Kahramanmaraş illerine komşu olmaktadır. Şehrin genel tarihçesine baktığımızda eski Yunanca ismiyle Sebastia veya Samassia olarak anılan bir şehirdir. Anadolu topraklarının en eski ve ilk yerleşim izlerini taşıyan bir şehrimizdir. Çok eski tarihlere dayanan Sivas birçok kazı ve araştırmalar neticesinde gün yüzüne çıkan bulgular doğrultusundaki incelemeler sonucu şehrin yaklaşık M.Ö. 8000’li yıllardan kalma olduğu saptanmıştır. Neolitik Çağ olarak adlandırılan bu dönemlerde ayrıca M.Ö. 2000’li yıllarda yani yaklaşık 4000 yıl önce ilk insan yerleşimlerini oluşturmuştur.Hititler ilk uygarlık olarak burada boy göstermiş olup şehrin ismine o dönemlerde Tilgarimmu adını vermişlerdir. Sonrasında Kimmerler, İskitliler, Büyük MED İmparatorluğu, Persler, Büyük İskender, Romalılar, Partlar, Sasaniler, Bizanslılar ve son olarak Osmanlı egemenliğine geçen şehrin kontrolü günümüz Cumhuriyetine miras kalmıştır. Günümüzde Sivas Belediyesi tarafından gerek doğal güzellikleri gerek ise tarihi dokuların koruma altına alınarak şehrin modernleşmesi sağlanmıştır. Bunun yanı sıra Sivas Belediyesi gerek kendi belediye bünyesinde gerek ise kendine bağlı şirketlerin bünyesinde birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

Sivas Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sivas Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sivas Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Sivas Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap