Anasayfa / Ek İşler Mayıs 24, 2015 847 okunma

Şırnak Ek İş İlanları

Şırnak evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Şırnak, sanat alanında karşımıza Cizre bölgesiyle sıklıkla çıkagelmiştir. Özellikle minyatür sanatında karşımıza çıkan bu bölge tarihe de efsane olarak düşmüş olan ünlü Nuh Tufanı olayının yaşandığı yer olarak şaşırtıcıdır. Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Cudi Dağı yakınlarında yaşandığı düşünülen Nuh Tufanı ile bölge daima araştırmalara konu olmuş ve ilgi odağı olmuştur. Yine bu bölgede Nuh peygamberin gemisinin batmış olduğu ve halâ da bu bölgede saklı olduğu rivayet edilmektedir.

Şırnak ili günümüzde 25 bin civarı bir nüfussal sayıya sahiptir. Bu sayı geçmiş yıllara göre en yüksek sayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun da gösterdiğine göre Şırnak daima gelişmekte ve bunun yansıması olarak da daima göç almaktadır. Ek iş olarak hayvancılık idealdir.Şırnak Ekonomisi
İlde dikkatleri çeken bir başka husus da bölgedeki kültürel doku ve ekonomik sistemdir. Kültürel olarak ilde yaylacılık geleneği halen süregelmektedir. Ayrıca bölgeye has peynir, tiftik, tereyağı gibi ürünler de mevcuttur. İlde ayrıca yeraltı kaynakları da önemli geçim sahası olarak göze çarpmaktadır. Bu açıdan ilde hayvancılıktan sonra ikinci sırayı sanayi almıştır. Hayvancılık da hem büyükbaş hem de küçükbaş olarak yürütülmektedir. Bunun yanı sıra yer yer düz ovalarda da tarımsal faaliyetler sürdürülmektedir.

Şırnak’ta Evde Yapılabilecek İşler
Kıyafet, atkı, eldiven ve daha pek çok çeşit Şırnak pazarında yer almaktadır. Hem uygun fiyatlı hem de kazanç kapısı sağlayan bu olanak sayesinde siz de el emeğinizi paraya çevirebilir ve bu sayede gelir elde edebilirsiniz. Her zaman kazanç elde etmenin mümkün olduğu bu sayede siz de ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Şırnak Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. pınar Ocak 18, 2016

    Bende ek is başvurusuna başvurmak istiyorum.

  2. edirneli Ocak 31, 2016

    Kına, paket işi istiyorum. Ararsanız sevinirim.

  3. ibo Ocak 31, 2016

    Edirne’de oturuyorum, kına, paket işi almak istiyorum. Evde ek iş arıyorum.

Yorum Yap