Anasayfa / Belediyeler Eylül 11, 2016 62 okunma

Şırnak Belediyesi İş Başvurusu

Şırnak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Şırnak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski adıyla “Nuh” olarak ta adlandırılan Şırnak ilimiz Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehrimizdir. TÜİK tarafından 2015 senesinde yapılan nüfus araştırma verilerine göre toplam’da 290.307 kişi şehirde yaşamını sürdürmektedir. Son dönemlerde oluşan terör olaylarından ötürü başlayan güç bu sayıyı oldukça düşürmüştür ve şehrin genel ekonomik sistemi de terör olaylarına ilişkin olarak çöküntüye uğramıştır. Bu kapsam’da sürekli yaralarını sarmaya çalışan Şırnak şehri tarih boyunca sürekli istilaya uğramış çok eski bir tarihsel kent yapısına sahiptir. 1700’lü yıllarda Katip Çelebi tarafından yazılan “Seyahatname” ve bunun yanı sıra rivayetlere göre şehrin gelen geçmişi Nuh tufanına kadar uzanmakta. Bir başka rivayete göre Nuh Peygamber ve Çocukları Şırnak’ın Cizre ilçesini tufan sonrasında tekrar inşa etmişlerdir.Önceleri “Şerneh” adı verilen alandaki Cudi Dağı’nın tepesinde yapılan araştırmalarda Nuh’un Gemisine ilişkin bulgulara rastlanmıştır. Birçok kişi yıllar boyunca bu şehre “Şehr-i Nuh” ve “Kürdara Şehri” olarak ta adlandırılmıştır. Geçmiş tarihlere dayalı olarak çok sayıda imparatorluğun başkenti olarak bilinen Şırnak şehri son olarak Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilerek günümüz modern Cumhuriyetine miras kalmıştır. Günümüzde sürekli olarak Şırnak Belediyesi tarafından geliştirilen şehrin genel yapısı daha modern bir hale dönüştürülürken, aynı zaman’da birçok kişiye belediye bünyesinde istihdam sağlanarak kentin ekonomik anlamda tekrar düzelmeye gitmesinde büyük rol üstlenilmiştir.

Şırnak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Şırnak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Şırnak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Şırnak Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap