Sındırgı Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Sındırgı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sındırgı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Sındırgı ilçesi Balıkesir iline bağlı olup, şehrin coğrafi kara parçası olarak en büyük 3 ilçesinden biri olmaktadır. Tarihi kapsamda oldukça büyük zenginliklere sahip olan ilçe yeşil doğa manzaraları ile de bilinen bir ilçe güzelliğine sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda 34.868 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin M.Ö. 6 yüzyıla kadar dayanan bir tarihi olmakta. İlk yerleşkelerin Persler tarafından gerçekleştiği ilçe konumu aynı zaman’da Lidyalılar ve Anadolu Türkleri tarafından da egemenlik altına alınan bir ilçe statüsüne sahip olmaktaydı. Birçok devletin egemenliğine giren ilçe günümüz Cumhuriyeti’nin Balıkesir iline bağlı bir ilçesi olmaktadır.Ekonomik açıdan ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında turizm gelmektedir. Özellikle de son yıllarda artış gösteren turizm patlaması ile birlikte birçok yerli ve yabancı turistin akın ettiği ilçede ekonomik seyir iyileşmeye gitmektedir. Turizmin haricinde tarım üzerine de halkın yoğun bir katılımı yer almakta. Birçok kişi tarımsal alanlara yönelik faaliyetler göstererek ekonomik kaynaklarını zeytincilik başta olmak üzere birçok farklı meyve ve sebze üretiminden de temin etmektedir. Sıcak su kaynakları ile de meşhur olan ilçe bu kapsamda önemli bir değere sahip olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel hizmet kapsamını ve modern bir hale gelmesini sağlayan Sındırgı Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak iş imkanı vermektedir.

Sındırgı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sındırgı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sındırgı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ