Anasayfa / Belediyeler Ekim 4, 2016 90 okunma

Sincan Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Sincan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sincan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Sincan, Ankara iline bağlı ve şehrin en kalabalık 6.ilçesi konumunda yer almaktadır. Tarihi ve ticari açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan Sincan ilçesi oldukça gelişmiş bir ilçe yapısındadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan sayısı 506.950 kişi olmakta. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe Hitit İmparatorluğu’na kadar dayanmaktadır. İlk yerleşke halkın Hititler tarafından oluşturulduğu ilçe bölgesinde tarih boyunca birçok devlet ve medeniyet yer almıştır. Hititlerin yanı sıra Persler, Galatlar, Roma ve Bizans İmparatorluğu, Selçuklular ve Osmanlı Devleti gibi büyük hükümdarlıklar faaliyetlerini sürdürmüştür. Tarihi açıdan oldukça zengin bir konuma sahip olan ilçenin ekonomik düzeyi de birçok farklı çalışma alanına göre günümüzde değişiklik sağlanarak iyi bir düzeyde gelir kaynağı oluşmaktadır.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilk sırada tarımsal alana yönelik yapılan çalışmalar neticesinde elde edilen gelirler gelmektedir. Araziler büyük bir kısmının düzlük arazi ve elverişli topraklara sahip olması birçok insanın bu yerleşkede tarımsal faaliyetler sürdürmesini sağlamıştır. Tarımın yanı sıra halkın büyük bir kısmı da hayvancılık üzerine faaliyetler göstermektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine çalışmalar sergileyen halkın gelir kaynakları bunlar sayesinde oldukça iyiye gitmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel düzenini ve modern bir halde olmasını sağlayan Sincan Belediyesi tarafından her sene birçok kişiye istihdam sağlanarak insanlara iş imkanı sunmaktadır.

Sincan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sincan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sincan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Sincan Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap