Sinanpaşa Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sinanpaşa Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar’ın büyük ilçeleri arasında yer alan Sinanpaşa ilçesi, Afyon-Uşak karayolları arasında yer almaktadır. 1953 yılında ilçe statüsüne gelen Sinanpaşa 2015 TÜİK verilerine göre 40.700 kişilik bir nüfusa sahip olmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımı ilçenin genel yapısı Hitit İmparatorluğuna kadar uzanmakta. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde ortaya çıkan bulgular ilçenin M.Ö. 4000 dolaylarına ait olduğu ve ilk uygarlıkların yerleşim alanı olarak kullandığı bilinmektedir. Yapılan tarihsel araştırmalar neticesinde buna kanaat getirilmiş ve ortaya çıkan tarihi dokular koruma altına alınmıştır. Hitit İmparatorluğunun yanı sıra ilçeye zamanında Roma ve Bizans İmparatorluğu da hükmetmiştir. Birçok paşa mezarının da yer aldığı Sinanpaşa ilçesi son olarak Osmanlı topraklarına katılarak günümüz Cumhuriyetine ait bir kaza olmaktadır.Ekonomik kapsam’da baktığımız ilçenin genel yapısı ilçenin nüfus oranının yüksek olmasından ötürü ticari alanlarda oldukça gelişim sağlamıştır. Birçok iş yerinin bulunduğu ilçe genelinde halk aynı sıra tarım ve hayvancılık üzerinde de büyük bir nüfusu kaplamaktadır. Tarıma yönelik çalışmalarda şeker pancarı, patates ve buğday üretimleri baş gösterirken, hayvancılık üzerine yapılan çalışmalarda da büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği oldukça baş göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra gerek tarihi dokuları gerek ise ilçenin gelişimini sağlayan Sinanpaşa Belediyesi birçok kişiye her sene istihdam sağlayarak çeşitli alanlara yönelik özellikle de genç kesime iş imkanı sunmaktadır.

Sinanpaşa Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sinanpaşa Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sinanpaşa Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ