Anasayfa / Belediyeler Eylül 4, 2016 76 okunma

Siirt Belediyesi İş Başvurusu

Siirt Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Siirt Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt ilimiz küçük bir şehir yapılanmasına sahiptir. Siirt sosyal yapı olarak en çok Araplardan oluşan bir şehir olduğu gibi, Kürtler ve Türklerin de tek bir çatı altında yaşadığı eko-sosyo çapında bir kentimiz olmaktadır. Güneydoğunun önemli şehirlerine komşu olan Siirt şehrimiz, tarihi kapsamda da oldukça eskiye dayalı bir coğrafik toprağa sahipliği ile bilinmektedir. Mezopotamya ve Anadolu’nun kesiştiği coğrafik bir yüksek konumda yer alan şehrin bütünlüğü görsel olarak büyüleyici bir atmosfere sahip. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde Cilalı taş devrine kadar uzanan geçmişi aynı zaman’da bakır ve tunç çağının da aktif olarak yaşam sürdürüldüğü bir alan olarak tespit edilmiştir.Yüzey araştırmalarına dayalı olarak şehir ve çevresinde Helenistik bulgulara da rastlanmıştır. Tarih boyunca bilinen egemenlikler içerisinde Büyük MED İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğinde bulunan bir şehir bünyesindedir. Yakınçağ dönemlerinden kalma İslami devletlerinin de egemenliğinde bulunan şehir, aynı zaman’da tarihi 3500 yıllık Akabe Yolu’nu da kendi bünyesinde tutmaktadır. Günümüzde küçük bir yapıda olmasına rağmen ileri bir gelişmişlik gösteren modern küçük şehir özelliklede Belediye’nin göstermiş olduğu çalışmalar neticesinde oldukça gelişim göstermiştir. Bunun yanı sıra Siirt Belediyesi tarafından sezonluk personel alımları için gösterilen istihdam fırsatlarıyla şehir ekonomisi güçlenmektedir.

Siirt Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Siirt Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Siirt Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Siirt Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap