Anasayfa / Belediyeler Eylül 15, 2016 118 okunma

Seyhan Belediyesi İş Başvurusu

Adana Seyhan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Seyhan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana sınırları içerisinde yer alan Seyhan ilçesi gerek toprak büyüklüğü gerek ise kalabalık bir topluluk barındırdığından ötürü oldukça gelişmiş ve neredeyse ilçenin tamamı Adana şehir merkezine kabul edilmiş bir yapıya sahiptir. Adana merkezinin neredeyse yarısını kendi haznesinde barındıran Seyhan ilçesi bu kapsamda ülkemizin büyük ilçelerinden biridir. 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırmalar neticesinde şehrin nüfus yoğunluğu 788.722 kişi olmakta. Tarihi bir açıdan ele aldığımız ilçenin M.Ö. 3000 yılına kadar uzandığını görmekteyiz. Seyhan isminin genel anlam neticesi de yunan mitolojisinde yer alan Adanus’un oğlu Sarus’tan geldiği bilinmektedir. Yüreğir, Tarsus, Çukurova ve Karataş ilçelerine komşu olan ilçe yapısı günümüzde tarım ve hayvancılık üzerine de birçok ailenin gelirini bu alanlardan sağladığı görülmektedir.Ekonomik açıdan Çukurova yani bugünkü bir diğer adı olan Yeni Adana’dan aldığı ekonomik güç sayesinde büyüme evresine giden Seyhan ilçesi nüfusu gereği Türkiye’nin en kalabalık 5. Metropol ilçesi statüsündedir. Gelir kaynakları arasında Adana’ya olan bağlılık derecesinden ötürü birçok iş hanı, alışveriş merkezleri ve çok sayıda iş yerine dayalı olarak çalışan personeller evlerinin geçimini bu şekilde de sürdürebilmektedir. Bunların yanı sıra Seyhan Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik sürekli olarak istihdam sağlanarak ilçenin ekonomik seviyesini iyileştirmeye gidilmektedir. Seyhan Belediyesi sadece hizmetlerle kalmayıp aynı zaman’da genç kesime sunduğu bu iş fırsatları ile ilçenin genel yapısını muhafaza etmektedir.

Seyhan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Seyhan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Seyhan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Seyhan Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap