Anasayfa / Belediyeler Ekim 11, 2016 53 okunma

Serik Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Serik Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Serik Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya şehrinin tam ortasında yer alan Serik ilçesi gerek konumu gerek ise sahilleri ile Antalya’nın en önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra turizm açısından ilin en değerli bölgesine sahip olan ilçe bu kapsamda her sene hem yerli hem de yabancı turistlere yönelik birçok gelir elde etmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda 120.111 kişi yaşamını sürdürmektedir. İl merkezine yaklaşık 38 kilometrelik bir mesafede yer alan Serik ilçesi tarihi açıdan da oldukça değerli bir konumda yer almaktadır. Serik’te ilk yerleşim yapılan kazı ve tarihi eser yapı araştırma çalışmalarında ilçenin M.S. 2. yüzyılda Bergama Krallığı’na bağlı bir yerleşke olduğu bilinmektedir. Osmanlı Devleti’nde de oldukça değerli bir yere sahip olan Serik ilçesi günümüz ilçeleri arasında en değerlileri arasında yer almaktadır.Ekonomik gelir kapsam derecesi üzerinden baktığımız ilçenin özellikle de turizm alanına yönelik oldukça iyi bir seyir gösterdiği görülmekte. Turizmin yanı sıra halkın büyük bir çoğunluğu da meyve başta olmak üzere sebze üreticiliği ve ayrıca küçükbaş başta olmak üzere az sayıda da olsa büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetlerini göstermektedirler. İlçenin genel düzenini, modern bir hale gelmesini ve ileriye dönük geliştirilmesini sağlayan Serik Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak bu kapsamda özellikle de gençlere iş imkanı sunmaktadır.

Serik Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Serik Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Serik Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Serik Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap