Anasayfa / Belediyeler Ekim 4, 2016 43 okunma

Şereflikoçhisar Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Şereflikoçhisar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Şereflikoçhisar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski ismi Koç Hisar olan Şereflikoçhisar ilçesi Ankara iline bağlı olan bir kazamızdır. Şehrin güney sınırında yer alan ilçe, şehir merkezine yaklaşık 150 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Bu durum aynı zaman’da Ankara iline bağlı olan ilçeler arasında en uzak mesafeye sahip olan ilçe yapısını oluşturmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre 33.729 kişi yaşamını sürdürmekte olduğu ilçede birçok kişi farklı alanlara yönelik gelirler elde etmektedir. Tarihi açıdan oldukça zengin bir konuma sahip olan ilçe, Hitit İmparatorluğu’ndan bu yana birçok devletin sürekli olarak yerleşim alanı olmasındaki en büyük pay tarıma elverişli olan toprakları sayesindedir. M.Ö. 334 yılında Pers ordularının şehri istila etmesiyle ele geçirilen şehir daha sonrasında birçok devlet tarafından saldırıya uğramıştır.Ekonomik kapsam’da oldukça iyi bir gelire sahip olan ilçe her ne kadar göç verse de aynı zaman’da birçok ailenin gelir sağlaması ilçenin yeniden toparlanmasına vesile olmuştur. Özellikle de tarıma yönelik faaliyetlerin başlıca olduğu ilçe genelinde insanlar şeker pancarı başta olmak üzere birçok farklı besin üzerine üreticilik sergilemektedir. Tarımın yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan halk gelir kaynaklarının büyük bir kısmını bu iki koldan sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra işsizlik oranının düşmesi ve şehrin göç durumunun önüne geçmesi adına Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik personel istihdam edilmektedir.

Şereflikoçhisar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Şereflikoçhisar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Şereflikoçhisar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Şereflikoçhisar Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap