Anasayfa / Belediyeler Ekim 13, 2016 25 okunma

Şavşat Belediyesi İş Başvurusu

Artvin Şavşat Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Şavşat Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Artvin’e bağlı bir ilçe olan Şavşat ilçesi, ülkemizin en kuzeydoğusunda yer alan 3 ilçesinden biri olmaktadır. Yeşil doğa manzarası ve tarihi dokusuyla muazzam bir görünüme sahip olan ilçenin genel yapısı 2015 yılında Cittaslow çerçevesinde ülkemizin en sakin 10.şehri seçilmiştir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede kırsal alanda daha çok kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçe merkezinde 6.890 kişi yaşamını sürdürürken, ilçeye bağlı köylerde ise 10.634 kişi yaşamını sürdürmektedir. Toplam’da 17.524 kişinin yaşamını sürdürdüğü Şavşat ilçesi tarihi kapsamda da oldukça değerli bir ilçe yapısına sahiptir. M.Ö. 900-650 yıllarına kadar dayanan ilçe Urartu, Kimmerler ve Kolhis krallığına ait bir konumda yer almaktaydı. Daha sonralarında ise birçok farklı devletin egemenliğine giren ilçe günümüz Türkiye Cumhuriyeti’nin en nadide ilçeleri arasında yer almaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçe, diğer komşu ilçelerine göre tarımsal alana yönelik faaliyetlerde oldukça elverişsiz topraklara sahip olmaktadır. Kullanılabilir arazi sayısının az olmasından ötürü tarımın fazla gelişmediği ilçede sanayiye dönük faaliyetlerde yer almamaktadır. Turizm kapsamında tarihi dokusu ve doğa manzarası sayesinde yapılan çalışmalarca birçok turistin gelerek ziyaret ettiği Şavşat ilçesi bu kapsamda oldukça kendini geliştiren bir ilçe yapısına sahiptir. Hayvancılık alanında da oldukça iyi bir potansiyel gösteren ilçe halkı gelir kaynağını bu yollardan sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra Şavşat Belediyesi tarafından özellikle de genç nüfusun göçüne engel olunması adına birçok farklı alana yönelik personel istihdam etmektedir.

Şavşat Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Şavşat Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Şavşat Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Şavşat Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap