Savaştepe Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Savaştepe Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Savaştepe Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir iline bağlı olan Savaştepe ilçesi Yörük köylülerinin oluşturduğu bir yapı içerisinde bulunmakta. Ege kültürüne dayalı olan ilçe gerek tarihi gerek ise doğa manzaraları ile oldukça muazzam bir ilçe statüsüne sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göz attığımız ilçenin genel toplam nüfus oranı 18.677 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin bilinen en eski ismi ise “Kilesun” olarak bilinmektedir. Tarihi açıdan ilk yerleşim alanlarından biri olan Savaştepe M.Ö. 8000’li yıllara ait bir konumda yer almaktadır. Yapılan kazı çalışmaları, ilçede ve köylerinde bulunan tarihi ese yapılarının incelenmesi sonucunda ilçenin birçok devlet tarafından egemenlik altına alındığı görülmekte. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Savaştepe bu kapsamda oldukça önemli bir değere sahip olmaktadır.



Ekonomik gelir kapsamına baktığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında tarıma dayalı faaliyetler gelmektedir. Tarımsal alanda zeytincilik üzerine oldukça iyi bir faaliyet göstergesi sunan ilçe halkı zeytinin yanı sıra birçok meyve ve sebze üretimlerinde de bulunmaktadır. Tarımın yanı sıra aynı zaman peynircilik üzerine de oldukça iyi bir grafik sergileyen halk küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerinde faaliyetler göstererek ilçenin genel ekonomik düzeyini oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir halde olmasını sağlayan ve sürekli hizmet akışı sağlayan Savaştepe Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere çok sayıda istihdam olanağı sağlamakta.

Savaştepe Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Savaştepe Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Savaştepe Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları





ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ