Sason Belediyesi İş Başvurusu

Batman Sason Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sason Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Dağların arasında bir yerleşim alanı olarak kurulan Sason, Batman iline bağlı bir ilçe olmaktadır. Tarihi kapsamda oldukça eski bir geçmişe sahip olan Sason ilçesi Helkıs dağlarının eteklerine kurulmuş bir konuma sahip olmaktadır. Yörenin en yüksek dağına sahip olan Sason ilçesi genel konum itibari ile de bölge için oldukça önemli bir ilçe yapısını bünyesinde barındırmaktadır. TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 29.908 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişine baktığımızda ise daha önceki isimleri arasında Ermenice bir anlam taşıyan “Sasun” ve “Sanasunk” isimleri anılmakta olan bir ilçe olmuştur. M.S. 3 yüzyıl tarihlerinde Ermeni, Rum-Bizans, Süryani ve Arap kaynaklarında yer alan bu isim netlik kazanmış ve günümüz tarihine ışık tutmuştur. Birçok devletin hüküm sürdürdüğü ilçe çok sayıda medeniyete ev sahipliği de yapmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları diğer bağlı olduğu ilin ilçeleri ile aynı olmaktadır. Başlıca gelir kaynağı tamamen turizme dayalı olan Sason ilçesinde halkın büyük bir kısmı aynı zaman’da tarımsal alanlara yönelik faaliyetlerle gelirlerini sağlamaktadırlar. Aynı zaman’da büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler gösteren ilçe halkı iyi bir refah seviyesine ulaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin doğa güzelliklerini ve tarihi dokularını koruyan Sason Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak işsizlik oranını minimum seviyeye indirmektedir.

Sason Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sason Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sason Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ