Anasayfa / Belediyeler Eylül 26, 2016 44 okunma

Sarıyahşi Belediyesi İş Başvurusu

Aksaray Sarıyahşi Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sarıyahşi Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aksaray’ın tarihi ilçelerinden biri olan Sarıyahşi ilçesi adının ne anlama geldiği ve o tarihi dönemlerde neyin üzerine bu ismin verildiği henüz tam olarak netlik kazanmayan bir yaşam alanı olmakta. Tarihi ve doğa manzaraları ile ülkemizin içerisinde yer alan en güzel ilçeler kapsamında olan Sarıyahşi ilçesi 1957 senesinde kasaba statüsüne ermiştir. Sonrasında yapılan çalışmalar ve düzenlemeler neticesinde Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir kasaba olan Sarıyahşi 1989 senesinde yeneli kararname ile ilçe statüsüne erişerek Aksaray iline bağlanmıştır. TÜİK verilerinin 2015 istatistiklerine göre ilçe merkezi ve köy halkının toplam nüfusu 4.898 kişiden oluşmaktadır. Tarihi açıdan birçok devlet ve kavimin egemenliği altına giren Sarıyahşi ilçesi uzun dönemler boyunca Türk beyliklerince yönetilmiş bir konum olmakta.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçenin genel yapısına geldiğimizde ise verimli topraklara sahip bir coğrafyada olduğu için az sayıda bulunan nüfusun büyük bir kısmı tarımsal alana yönelik faaliyetler göstermektedir. Bunun yanı sıra hayvancılık üzerine de bir kısım halk tarafından faaliyet gösterilmekte olup, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği bir diğer gelir kaynakları arasında yerini almaktadır. Ayrıca Sarıyahşi Belediyesi tarafından yapılan ilçe düzenlemelerinin yanı sıra belediye bünyesinde özellikle de birçok genç kesimden kişiye istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomik derecesini sürekli yüksek tutmak adına her sene farklı alanlara yönelik personel alımı yapmaktadır.

Sarıyahşi Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sarıyahşi Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sarıyahşi Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Sarıyahşi Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap