Anasayfa / Belediyeler Eylül 14, 2016 95 okunma

Sarıçam Belediyesi İş Başvurusu

Adana Sarıçam Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sarıçam Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana’nın tarihi ilçelerinden biri olan Sarıçam, verimli toprakları ve harika manzaraları ile ülkemizde yer alan bir ilçemizdir. Ceyhan, İmamoğlu, Yüreğir, Çukurova, Seyhan ve Çatalan ilçelerine komşu ilçe olan Sarıçam Adana’nın tarım ve hayvancılık sektöründeki önemli ilçelerinden biri olarak şehrin bünyesinde yer almaktadır. 22 Mart 2008 senesine kadar bucak olarak yer alan Sarıçam bu tarihten günümüze kadar “ilçe” statüsüne erişmiş ve bugünkü Sarıçam Belediyesi ile birlikte ilçenin her alanda geliştirilmesi üzerine çalışmalar sergilenmiştir. Tarım alanına yönelik buğday, pamuk, nohut, elma, üzüm, karpuz, baklagiller, farklı sebze ve meyvelerin üretimlerinin sürdürüldüğü ilçede aynı zaman’da hayvancılıkta oldukça gelişmiş bir faktör olmakta.Sanayinin tam gelişmemesi insanları tarımsal ve hayvancılık alanlarına yönlenmesi ile çok sayıda ailenin geçimlerini bu şekilde devam ettirmesine olanak tanımıştır. Günümüz koşullarında hayvancılığında hat safhada olduğu ilçe genelinde insanlar büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık üzerine göstermiş olduğu faaliyetler neticesinde gelirlerini sağlamaktadırlar. İlçe genelinde kendisine bağlı olunan 29 mahalle yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçenin sınırlarında 150.425 kişi yaşamını sürdürmekte ve bunun büyük bir kısmı tarım ve hayvancılık üzerine faaliyet göstermektedir. Bunların yanı sıra kaymakamlık ve Sarıçam Belediyesinin şehri daha kalıcı kılmak ve güzelleştirmek adına sürekli faaliyetler göstermiştir. Ayrıca Sarıçam Belediyesi tarafından yılın her döneminde birçok kişiye istihdam sağlanarak ilçenin genel ekonomisine destek olmaktadır.

Sarıçam Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sarıçam Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sarıçam Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Sarıçam Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap