Anasayfa / Belediyeler Eylül 6, 2016 74 okunma

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski ve halk arasında Urfa ismiyle anılan Şanlıurfa ilimiz Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehrimizdir. 2014 yılında yapılan araştırmalar neticesinde toplam’da 1.845,667 kişilik bir nüfusa sahip olan Şanlıurfa, ülkemizin en kalabalık 9.şehri olarak bilinmektedir. Mardin, Diyarbakır, Adıyaman ve Gaziantep gibi önemli büyük şehirlerimize komşu olan Urfa ilimiz kültürel ve yöresel zenginlikleri ile Türkiye’nin en nadir şehirleri arasında yer almaktadır. Suriye ülkesine yakınlığı ile bilinen Şanlıurfa sınır komşumuza en yakın olan ilimizdir. Şehrin en eski bilinen isimleri sırasıyla Ur, Urhoy, Urhei, Orhei, Orhayi, Ruhai, Ruhha, Ar-Ruha, Reha ve Edessa olmaktadır. 1984 senesine kadar Urfa ismiyle anılan şehrimiz Kurtuluş Savaşı’nda göstermiş olduğu başarılar neticesinde 1984’de “Şanlı” unvanına alarak günümüz Şanlıurfa ismini kavuşmuştur.Şehrin genel tarihini ele aldığımızda ise ilk yerleşkenin Cilalı Taş Devri’nde kalma olduğu bulgularına yapılan kazı ve araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. M.Ö. 11000 yıllarına tekabül eden bir geçmişe sahip olan Şanlıurfa dünya üzerinde bilinen eski mabedin göstergesi olarak bilinmektedir. Ebla, Akkad, Sümerliler, Babiller, Hitit İmparatorluğu, Hurri-Mitanniler, Aramiler, Asurlular, Büyük Med İmparatorluğu, Persler, Makedonlar, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine giren şehir günümüz modern Cumhuriyetine miras kalarak sürekli geliştirilen ve tarihi korunan bir şehrimiz olmaktadır. Günümüzde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli olarak gelişimine katkıda bulunulan şehrin genel yapısı modern bir hal almaktadır. Bunun yanı sıra belediye gerek kendi bünyesinde gerek ise yapmış olduğu çalışmalar neticesinde birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap