Samsun Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Samsun Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun şehrimiz genel güzellikleri ve tarihi dokusuyla Türkiye’nin ender kentlerinden biri olarak bilinmektedir. Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında nüfus çoğunluğu derecesinden 16.sırada yer alan Samsun şehrimizde 17 ilçe bulunmaktadır. İl merkez ilçe ve diğer ilçelerin tüm yönetimi Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Valiliği tarafından yönetilmektedir. Sağlık, Eğitim, Sanayi, Ulaşım, Ekonomi ve Ticaret ağının büyük bir aşama kat ettiği şehir günümüzde ülkemizde yer alan birçok şehrin örnek alması gerektirdiği kriterlere sahiptir. Birçok kimse tarafından “Atatürk’ün Şehri” olarak ta tabir edilmektedir. Şehrin genel tarihine baktığımızda ise yerleşime dair bulguların M.Ö. 60.000’li yıllara kadar dayandığı ortaya çıkmıştır. Yapılan araştırmalar ve ortaya çıkarılan bulgulardan yola çıkan uzmanların test sonuçlarında M.Ö. 5000 yılında Samsun’da yaşayan ilk topluluğun “Kaşkalar” olduğu ortaya çıkmıştır.Daha sonrasında sırasıyla Hititlerin kontrolüne geçen şehir Büyük MED İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu, Pontuslular, Romalı İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Cenevizliler, Danişmendiler Beyliği ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilerek Cumhuriyetimizin sınır illerinden biri olmuştur. Gene güzelliklerini ön plana çıkarmak için sürekli çalışma halinde olan Samsun Büyükşehir Belediyesi bu kapsam’da şehrin tüm ana güzel temalarını ortaya çıkarmak ve tarihi dokulara zarar gelmeden bakım çalışmalarını sürdürerek şehri güzel bir yapıya kavuşmuştur. Bunun yanı sıra özelliklede birçok genç kesime istihdam sunan belediye bünyesi ekonomik düzeyin yukarı da olmasını sağlamıştır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ