Anasayfa / Belediyeler Eylül 17, 2016 50 okunma

Samsat Belediyesi İş Başvurusu

Adıyaman Samsat Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Samsat Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adıyaman’ın bir ilçesi olan Samsat, tarihi dokularına hitaben çok eski dönemlere ait bir halk yerleşkesi olup günümüze kadar birçok farklı isimle anılan tarihi ilçelerimizden biri olmaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla cennet ilçelerimizden biri olan Samsat halkı tarafından bahsedilen bir rivayete göre Sümerler zamanında “Şemizata” adıyla anılmakta olan bir ilçe olmaktaymış. Tarihi açıdan ele aldığımız şehir bir çok medeniyet ve krallığın başkenti olarak bilinse de en çok Kommagene Krallığı tarafından yerleşke edilmiş bir ilçe olmaktadır. Dönemin Kommagene kralı tarafından dedesinin Samos adından türediği bilinen ilçe ismi günümüzde Samsat olarak ülkemizin önemli ilçelerinden biri olarak kalmıştır.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçe yapısı tarıma pek fazla elverişli olmayan topraklarına rağmen çok sayıda kişinin tarıma dayalı çalıştığı görülmekte. Ekonomik gelirlerinin birçok kısmını tarımdan elde eden Samsat halkı, aynı zaman’da hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça gelişmiş bir yapı göstermektedir. Tarım alanına dayalı olarak verimli topraklara sahip olsa da arazilerin kısıtlı sayıda yer alması birçok kişiyi hayvancılığa ve aynı zaman’da başka şehir ya da ilçelere göçe zorlamıştır. Samsatlı halk ayrıca ilçe içerisinde yer alan Atatürk Barajında da istihdam görmekte olup, ilçenin gelişmesini sağlayan Samsat Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimler olmak üzere birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomik düzeyini arttırma ve işsizlik oranını düşürme planı yapmaktadır.

Samsat Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Samsat Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Samsat Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Samsat Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap