Anasayfa / Belediyeler Eylül 4, 2016 131 okunma

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Sakarya şehrimiz gerek tarihi gerek ise ticari bakımdan Türkiye’nin çok önemli bir alanında yer almaktadır. Sakarya’da 2015 verilerine göre şehir nüfusunun 953.181 kişi olduğu belirtilmiştir. Bu nüfusa dayalı olarak şehir Türkiye’nin en kalabalık 22.şehri olarak ta tanımlanmaktadır. Kocaeli, Düzce, Bursa, Bolu ve Bilecik şehirleri kentin komşu illeri arasında yer almaktadır. Meşhur “Sakarya Nehri” bu kentte yer almakta olup, Karadeniz’e kadar suları gitmektedir. Ekonomik kapsamda baktığımız şehri yapısı tarıma dayalı bir kent olmakta. Aynı zaman’da fındık üreticiliğinin de oldukça boy göstermekte olduğu şehrimizde Mısır tarımı da oldukça yapılmakta. Sanayi olarak ta son dönemlerde gelişen bir şehrimizdir.Sakarya’nın tarihi dokusu Anadolu Birliği’ni oluşturan Hitit İmparatorluğu döneminde başlamaktadır. Hititlerin egemenliği altında olan şehir daha sonra krallığın içerisinde başlayan iç savaşlar nedeniyle parçalanan Hitit İmparatorluğu birçok şehir gibi Sakarya’yı da kaybetmiş ve Friglilerin egemenliği altına girmiştir. Frigya hakimiyetinden sonra sırasıyla Lidyalılar, Büyük MED İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu, Büyük İskender, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Sasaniler, Selçuklu Devleti ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilen şehir günümüz modernliği ile Cumhuriyetimize miras kalmıştır. Cumhuriyetin kurulmasından sonra yapılan devlet ve yerel yönetim düzenlemeleri neticesinde şehrin tüm güzelliklerini ön plana çıkaran ve yeni yasa ile “Büyükşehir” statüsüne kavuşan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin genel güzellikleri ile uğraştığı gibi aynı zaman’da birçok kişiye istihdam sağlayarak şehrin ekonomik düzeyini yükseltmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap