Anasayfa / Belediyeler Eylül 14, 2016 50 okunma

Saimbeyli Belediyesi İş Başvurusu

Adana Saimbeyli Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Saimbeyli Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana’nın ilçelerinden biri olan Saimbeyli’nin ilk yerleşik halkın hangi tarihlerde olduğu bilinmemekte. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Saimbeyli ilçesinin eski adı Haçin olmakla birlikte harp zamanında Fransızların elinden alan Saim Bey’in hatırası olarak ilçe adını Saimbeyli olarak adlandırılmıştır. 2015 verilerine göre TÜİK tarafından yapılan nüfus araştırmasında ilçe genelinde toplam’da 15.530 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi bakımdan ele aldığımı ilçe bünyesinde ilk kalıntıların Hititlere ait olduğu fakat ilçenin genel tarihinin Hititlerden daha eski olduğu bilinmektedir. Birçok kavim ve devlet tarafından ele geçirilen Saimbeyli ilçesi tarihi kalıntıları ile önemli bir yapıya sahiptir. İlçeyi ekonomik kapsamda ele aldığımızda ise Kozan ilçesine ait bir ekonomik düzeye sahip olduğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra tarihi yapıtları sayesinde turistik bir gelire de sahip olan ilçe yapısının ekonomik kapsayıcıları %90’lık bir veri ile tarım, hayvancılık ve orman işçiliğine dayanmaktadır.Sanayi alanında tarım ve sanayi tesislerinin olmaması bir eksiklik olsa da ülkemize dağıtılan tarımsal faaliyetlerin büyük bir kısmı Saimbeyli ilçesinden sağlanmaktadır. Tarımsal ürünler arasında arpa, nohut, elma, üzüm gibi ürünlerin yanı sıra birçok sebze ve meyve ürünleri de yetiştirilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Saimbeyli Belediyesi tarafından ilçenin ekonomik düzeyinin oturması ilçe bünyesinde yer alan özellikle de genç kesimlerin birçoğuna istihdam sağlayarak işsizliğin önüne geçmektedir.

Saimbeyli Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Saimbeyli Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Saimbeyli Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Saimbeyli Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap