Anasayfa / Ek İşler Mayıs 23, 2015 993 okunma

Rize Ek İş İlanları

Rize evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Rize Karadeniz bölgesinin en güzel şehirlerindendir. Doğal güzellikleriyle ve temiz havasıyla ilgi çekmektedir. Karadeniz kültürünün ve yaşam tarzının en güzel örneklerini görmek mümkündür.

Rize dağlık bir bölgedir ancak dağları ormanlarla kaplandığı için çok güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Yağmuru bol olan bir şehirdir, her mevsim yağış almaktadır. Bu yüzden yaz aylarında bile sıcak olmaz, ılık ve temiz bir havası vardır. Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İyidere, ikizdere, Kalkandere, Derepazarı, Pazar ilçeleri bulunmaktadır.

Rize Ekonomisi
Rize ekonomisi daha çok iklim ve bitki örtüsüne bağlı olarak gelişmiştir. Ekonomik faaliyetlerin başında çay gelmektedir. Çay yetiştirmek bu bölgenin ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Çay yetiştirenler ve çay toplayanlar için geçim kaynağı olmaktadır. Çay toplama işlemi için mevsimlik işçi başka bölgelerden gelmektedir. Sanayisinde de çayın önemli bir yere sahiptir. Balıkçılık burada çok yapılmaktadır. Orman oranı oldukça fazladır bu yüzden ormancılıkta yapılmaktadır. Orman ürünleri geçim kaynakları açısından önemlidir. Meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır.Rize’de Evde Yapılabilecek İşler
Rize’de evde pasta yapmak ve bunu pazarlamak evde yapılabilecek işler arasındadır. Pasta yapımı konusunda kabiliyeti ve bilgisi olanlar değişik doğum günü pastaları ve kurabiyeler yaparak satabilir. Yeni bebek doğumunun kutlaması, doğum günü, evlilik gibi önemli zamanlarda günün temasında uygun olarak yapılan kurabiyeler kutlamalarda yer almaktadır ve ilgi görmektedir. Ayrıca yabancı dili olanlar evde çeviri yaparak para kazanılmaktadır. Kelime sayısına göre ücretlendirme yapılmaktadır.

Evde çocuk bakımı ile aile ekonomisine katkıda bulunmak mümkündür. Çorapların değişim malzemelerle süslenerek satışı evde para kazanmanın bir diğer yöntemidir. İnternetten satış yapan sitelerde de ürün satışı yapmak mümkündür. Evde yapılan takılar internetteki satış sitelerinde satılabilir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Rize Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. dilek Ağustos 14, 2015

    Evde iş arıyorum, çocuk bakabilirim, kutu katlama, davetiye, boncuk işi yapabilirim.

  2. büşra Ocak 17, 2016

    evde iş arıyorum teşekkürler şimdiden :)

  3. meryem Şubat 9, 2016

    Evde yapılacak iş arıyorum.

Yorum Yap