Anasayfa / Belediyeler Eylül 4, 2016 91 okunma

Rize Belediyesi İş Başvurusu

Rize Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Rize Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Lazların genel olarak yaşamış olduğu Rize ilimiz Laz dilinde “Rizini” adını taşımaktadır. Rize ülkemizin en verimli topraklarına sahip olduğu gibi, doğal ve tarihi güzellikleriyle de ön plana çıkan çay şehrimiz olarak bilinmektedir. Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan şehrimizin genel nüfusuna baktığımızda ise 2009 yılındaki veriler şehirde 96.503 kişinin hayat sürdüğünü göstermekte. 2007 senesine kadar kimi zaman düşen, kimi zaman artış gösteren nüfus yoğunluğu son olarak 2007’deki araştırmalar neticesinde şehirde 94.800 kişinin yaşadığını göstermektedir. Genel tarihine baktığımız şehir M.Ö. 765 yıllarına kadar uzamaktadır. Çok eski devletlerin hüküm sürdüğü bu topraklarda ilk saldırılar Urartu Krallığı tarafından yapılarak şehir ele geçirilmiştir. Sonrasında M.Ö. 714 senesinde Kimmerler tarafından ele geçirilen şehir, M.Ö. 680 yılında ise İskitlilerin eline geçmiştir.Sonrasında şehrin egemenliği sırasıyla Saka Krallığı, Büyük MED İmparatorluğu, Büyük İskender, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve son olarak Osmanlı Devleti’nin eline geçen şehrin hükümdarlığı günümüz Cumhuriyetine miras kalmıştır. Birçok devletin ve medeniyetin egemen olduğu bu topraklarda günümüzde dünyanın en iyi çay bitkileri yetişmektedir. Modern bir görünüm ile karşımızda olan şehrin ana yapısı gerek devlet gerek ise yerel yönetmenlikler tarafından oldukça geliştirilmiş bir şehre dönüştürülmüştür. Bunların yanı sıra Rize Belediyesi tarafından her sene çok sayıda kişiye istihdam sağlanmaktadır. Böylece şehrin ekonomik yapısı daha da güçlü bir hal almaktadır.

Rize Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Rize Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Rize Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Rize Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap