Anasayfa / Belediyeler Eylül 14, 2016 44 okunma

Pozantı Belediyesi İş Başvurusu

Adana Pozantı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Pozantı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana ilimizin gerek tarihi gerek ise doğal güzellikleri ile önemli ilçelerimizden biri olan Pozantı ilçesi tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu milletler tarafından Pendonsis, El Bedendum ve Bozantı gibi birçok farklı isimle günümüze kadar anılmıştır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe nüfusu toplam’da 19.440 kişi olmakta. Doğal güzellikleri sayesinde Turizm’e dayalı olarak birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken Pozantı bu kapsam’da önemli bir gelir kapısı oluşturmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımı şehir ilk çağdan kalma Hitit eserlerinin yanı sıra MED imparatorluğu, Persler, Roma İmparatorluğu, Büyük İskender ve birçok kavim ve devlet tarafından egemenliği altına alınmıştır. Ekonomik kapsamda bakıldığında ise ilçenin genel olarak gelir kaynakları arasında turizm ve tarımsal faaliyet gelmektedir.Turizm kapsamında sahip olduğu ilkçağdan kalma tarihi yapıtlar sayesinde birçok yerli ve yabancı turiste kapılarını açan Adana’nın Pozantı ilçesi sahip olduğu değerlerini belediye ve devlet kurumları kapsamında muhafaza etmekte. Tarıma yönelik birçok ürün üzerine yetiştiriciliğin yapıldığı ilçede aynı zaman’da madencilikte oldukça gelişmiş bir sektör. Çinko, krom ve benzeri maddelerin işletmeciliğini yapan ilçe halkı başlıca gelir kaynaklarını bu alanlara yönelik oluşturmakta. Tüm bunların yanı sıra işsizliğin önüne geçmek için Pozantı Belediyesi tarafından çok sayıda kişiye her sene istihdam sağlanarak ilçenin genel ekonomik düzeyi iyileştirmeye çalışılmakta.

Pozantı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Pozantı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Pozantı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Pozantı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap