Anasayfa / Belediyeler Ekim 12, 2016 36 okunma

Posof Belediyesi İş Başvurusu

Ardahan Posof Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Posof Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ardahan’ın bir ilçesi olan Posof kazası yeşil dağları ve ovaları ile bilinen aynı zaman’da Duğur olarak ta ismi geçen ülkemize ait bir kaza olmaktadır. Gümüş kemerler, Posof bıçakları, halı ve bakır işlemeciliği gibi birçok zanaatın yer aldığı ilçe bu kapsamda oldukça meşhur bir yüz sergilemektedir. İşsizlik üzerine özellikle de gençlerin büyük illere göç etmesi her ne kadar bu ilçede görülse de bu tür faaliyetlerin yer alması geri kalan halkın ilçenin genel ekonomisini sağlamasından oldukça yeterli bir potansiyel sağlamaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre Posof ilçesinde yaşayan toplam nüfus 6.971 kişi olarak belirtilmiştir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin çok eski dönemlere ait olduğu ve yapılan kazı çalışmalarında yaklaşık M.Ö. 2000’lere dayandığı ortaya çıkmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin oldukça zengin bir işleyiş potansiyeli gözümüze çarpmakta. Özellikle halı ve bakır işlemeciliğinin ilçede meşhur bir şekilde yer almasının yanı sıra arıcılıkta oldukça gelişmiş bir iş gücünü göstermektedir. Ayrıca küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde de oldukça iyi bir grafik sergileyen ilçe halkı tarımsal alana yönelik faaliyetlerde de oldukça güçlü bir işleyiş göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra daha fazla göç yaşanmaması ve ilçenin genel ekonomik düzeyinin iyiye gitmesini sağlamak amacıyla Posof Belediyesi her sene birçok çalışma alanına dayalı ilçe halkına istihdam sağlamaktadır.

Posof Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Posof Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Posof Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Posof Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap