Polatlı Belediyesi İş Başvurusu

Polatlı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Polatlı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara’nın bir ilçesi olan Polatlı şehrin batı bölümünde yer alan Ankara-Eskişehir Devlet Yolu üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezine 76 kilometrelik bir mesafede yer alan Polatlı, 1926 senesinde “ilçe” statüsüne erişmiştir. 2015 TÜİK verilerine göre 121.858 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe yapısı M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanmaktadır. İlçeye bağlı olan Yassıhöyük Mahallesi’nde yer alan antik Gordion şehri M.Ö. 3000’li yıllara dayalı ilk yerleşke olarak gün yüzüne çıkmıştır. İlçeye bağlı bölge genelinde yaşam sürdüren ilk uygarlıklar Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Roma, Bizans, Selçuklu Devleti ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu hüküm sürdürmüştür. Birçok farklı devlet ve medeniyete ev sahipliği yapan bölgeye ait olan ilçenin ekonomik gelirleri de oldukça iyi bir seyir göstermekte.Ekonomik gelir kapsamında birçok kişi ticaretle uğraşırken, özellikle de tarıma dayalı faaliyetler oldukça yüksek bir potansiyel göstermektedir. Birçok aile tarafından tarımsal alana yönelik faaliyetlerde özellikle de şeker pancarı, arpa ve buğday üzerine oldukça iyi bir üretim sergilenmekte. Hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça iyi bir gelir elde eden halk küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetlerini günümüzde halen sürdürmekte. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik sürekli istihdam gösteren Polatlı Belediyesi birçok kişiye iş imkanı sunarak ilçenin genel ekonomisini iyileştirmeye götürürken aynı zaman’da işsizlik oranını da düşürmektedir.

Polatlı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Polatlı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Polatlı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ