Petkim İş Başvurusu

PETKİM 1965 yılında kurulan bir Petro kimya şirketi olup kurucusu Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ( TPAO )’ dır. 1. Beş yıllık kalkınma programı kapsamında yapılan PETKİM, 2008 yılında özelleştirilerek Azerbaycan petrol devi Socar’ a satılmıştır. Bu satışta 2 milyar Dolar satış bedeli ile özelleştirme gerçekleştirilmiştir.

Petro Kimya A.Ş hangi fabrikalara sahiptir?
PETKİM’ e ait onlarca fabrika ve işletme üniteleri mevcuttur. 50’ yi aşkın ürünün işletilmesi ve hammaddeden ihtiyaç duyulan ürüne dönüştürülmesi için bu fabrikalarda üretimler yapılmaktadır. Etilen, AYPE, YYPE, ACN, PTA, KA, PVC ve torba üretim fabrikaları gibi özellikle petrolden üretilen plastik malzemelerin hammaddesini oluşturduğu kimyasal ürünler üretilmektedir.
PETKİM’ e ait güzel hisar barajı, atık su üniteleri ve liman faaliyetleri de bulunmaktadır. Bu faaliyetlerle hem kendi enerjisini üretmekte hem de atık malzemesini doğaya salmayarak ünitelerde zararsız hale getirmektedir.

Peki, PETKİM ne üretmektedir?
PETKİM üretim sahası olarak yüzlerce ürünü piyasaya sunmaktadır. Bu sentetik kauçuklardan inşaat ürünlerine, tarım ve otomotivden elektrik ürünlerine, ambalaj ve elektronikten yüzlerce farklı özellikte plastiklere kadar geniş üretim kapasitesi vardır. Ayrıca ilaç malzemeleri, boya hammaddesi ve kozmetik ürünler için gerekli malzemeler PETKİM tarafından üretilmektedir.

PETKİM’ de İş Olanakları
PETKİM özelleştirme sonucu bir devlet kurumu olmaktan çıkıp bir özel sektör olduğu için PETKİM’ e başvurular kurumun kendi sitesinde yapılmaktadır. Ancak PETKİM iki farklı personel alım yolu izlemektedir. İlk alım şekli kurumun personel ihtiyacı duyması sonucu açık ilana çıkması ile olmaktadır. Bu ilan şeklinde iş kur aracılığı ile alım yapmaktadır. Gerekli belge ve ihtiyaç duyulan özelliklere sahip personel adaylarının iş kur aracılığı ile PETKİM’ e yaptığı başvuru neticesinde yapılacak mülakatlar sonucunda personel istihdamı gerçekleşmektedir. İlanları PETKİM sitesinden ve iş alımları forumlarından takip edebilirsiniz. Diğer alım şekli PETKİM sitesinde her zaman aktif olan Başvuru işlemleri adı altında personel adaylarının CV bırakması ve bu aktif CV arşivinden ihtiyaç duyulacak niteliklere sahip kişilerin mülakata çağrılmasıdır. Mülakat neticesinde uygun görülen kişiler PETKİM’ de işe başlayacaktır.PETKİM geniş ürün yelpazesi olduğu için sağlık sektöründe iş hekimi, hemşire ve sağlık memuru, her türlü mimar ve mühendis gibi teknik personel, çeşitli alanlarda uzman işçi ve operatörler, hukuki işlerden sorumlu olacak avukatlar, aşçı, güvenlik görevlisi gibi yardımcı hizmetler ve idari ofislerde çalışacak lise mezunu kişileri işe almaktadır.

Petkim İletişim Bilgileri
Adres; PK. 12 / 35800 Aliağa-İzmir / Türkiye

Petkim Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Petkim firmasında kariyer yapabilirsiniz. Petkim insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Nihani dedi ki:

  Acil işe ihtiyacım var. Lise mezunuyum, bana yardımcı olun lütfen.

 2. seyit mehter dedi ki:

  25 yıllık kaynakcıyım, oksijen gazaltı elektirik kaynağı ve çelik montajda çalıştım. Yükseklik korkum yok, bana da iş var mı?

 3. oktay dedi ki:

  Cbü inşaat önlisans mezunuyum. bornova’da oturuyorum, 1983 doğumluyum. Uygun pozisyonlarda görev verirseniz sevinirim.

 4. bülent yilmaz dedi ki:

  15senelik hem tir şöföruyum hemde kalmar oparatörüyün foktifte kulnaniyorum arti kalmarin tamirinide yapiyoru.m iş istiyorum

 5. Yılmaz çul dedi ki:

  1980 dogumluyum is makina operatoruyum 16 yillik tecrubeye sahibim D sinifı ehliyetim loder+eskavator+fortlif+mobil vinc var is makinalarida ehliyete islidir.

 6. ugur subaşı dedi ki:

  2 yıllık dış ticaret mezunuyum. Foça’da ikamet etmekteyim, iş istiyorum.

 7. olcay dedi ki:

  okjisen, elektirik ve gazaltı kaynakçısıyım. Belgem var, İzmir’e taşınmak istediğim için oradan iş arıyorum.

 8. Tülay güngör şeker dedi ki:

  Oğlum manisa celal bayér makina bölümü okudu. 2 aylık staj yapması gerekiyor. Petkim’de staj ihtiyacı var mı? Varsa müracatımızı nasıl gerçekleştirebiliriz, şimdiden teşekkür ederim.

 9. aydın dedi ki:

  loder eskuvatör iş makineleri operatörüyüm. 15 yıllık deneyim sahibiyim, işimin uzmanıyım. Sizinle çalışmak isterim, 1975 dogumluyum. Orta örenim mezunuyum. İzmir menemende ikamet etmekteyim. Sağlıklı bol kazançlar dilerim.

 10. bülent demir dedi ki:

  kamyon şöförüyüm e sınıfı ehliyetim src 2 ve src 4 var psikoteknik var ve dijital ehliyet var aliağada oturuyorum

 11. Musa ydrm dedi ki:

  CBÜ elektrik mezunuyum askerliğimi yaptım elektrik üzerine Petkim’de çalışmak istiyorum. 1992 doğumluyum. Manisa’da oturuyorum.

 12. İsmet dedi ki:

  Mrb 25 senelik operatörüm. Kalmar fantuzi sticker hyap vinç belgelerim var.

 13. İsmet dedi ki:

  Mrb 25 senelik operatörüm kalmar fantuzi sticker hyap vinç belgelerim var.

 14. bilalçelek dedi ki:

  1989 Konya doğumluyum meslek lisesi tesviye bölümü mezunuyum Petkim de çalışmak istiyorum

BİR YORUM YAZ