Pazaryeri Belediyesi İş Başvurusu

Bilecik Pazaryeri Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Pazaryeri Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bilecik iline ait bir ilçe olan Pazaryeri tarihiyle oldukça önemli bir konuma sahip olmaktadır. Yakın tarihine baktığımız ilçenin daha evvel Osmanlı dönemine ait yıllar olan 1530’larda “Ermeni Pazarı” olarak ta anılmakta olan bir ilçe adına sahipti. Akabinde gelişmeler neticesinde “Pazarcık” adını almıştır. 2015 TÜİK verilerine baktığımız ilçenin genel nüfusu 10.713 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi Milattan Önce 4000’li yıllara kadar dayandığı ve ilk yerleşkelerinin Komegene Krallığına ait olduğu bilinmektedir. Tarih boyunca birçok devletin egemenliği altına giren ilçe bu kapsamda aynı zaman’da birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin adından da belli olması üzerine halkın genel bir çoğunluğu pazarcılık sektörünü dayalı faaliyetler sergilemektedir. Sonrasında ise tarıma elverişli arazilerin bulunduğu ilçede halkın büyük bir kesimi sebze, meyve ve tahıl üretimleri üzerinde oldukça iyi bir performans sergilemekte. Tarımın yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetlerde gösteren halk geçimini bu alanlardan sağlayarak refaha ulaşmakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin daimi olarak gelişimini sağlayan ve modern bir hal almasında büyük rol oynayan Pazaryeri Belediyesi aynı zaman’da ilçenin kalkınması adına her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere her zaman istihdam göstererek ilçenin ekonomik statüsünü arttırmakta olup, ayrıca işsizlik oranını da minimum seviyeye düşürmektedir.

Pazaryeri Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Pazaryeri Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Pazaryeri Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ